Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Dożynki i jubileusz parafii

Informacje z regionu.

Dożynki i jubileusz parafii

19 sierpień 2019 / Tekst

W najbliższą niedzielę odbędą się dożynki gminy Jedlnia-Letnisko, połączone z jubileuszem parafii św. Faustyny w Groszowicach. 

Dożynki i jubileusz parafii
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

 Co prawda gmina Jedlnia-Letnisko rolnictwem nie stoi, ale wójt Piotr Leśnowolski postanowił przywrócić tradycję dziękczynienia za plony. Impreza zyskała sympatię wśród mieszkańców. - W tym dniu dziękujemy i modlimy się za rolników, ale także dziękujemy wszystkim tym, którzy wytwarzają żywność i dzięki którym mamy co jeść. Dobrze, że tę tradycję podtrzymujemy i tę imprezę będziemy kontynuowali w latach następnych również - zapewnia wójt Piotr Leśnowolski, który był gościem audycji Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali.

Tegoroczne dożynki odbędą się w Groszowicach i Myśliszewicach. Mszy Św. o godz. 12.15 przewodniczył będzie ks. prałat Jan Niziołek. Liturgię sprawować mają także byli wikariusze groszowickiej parafii. Po Mszy Św. poświęcony zostanie pomnik św. Jana Pawła II.  - 25 lat istnienia parafii to piękny jubileusz. Trzeba pamiętać, że ks. Wojciech Waniek stworzył tę parafię od podstaw. Tam zostawił swoje serce, swoje siły, żeby ta parafia wyglądała jak wygląda tak zewnętrznie jak i duchowo - mówi Piotr Leśnowolski.

Druga część dożynek odbędzie się placu szkolnym w Myśliszewicach. Będą tradycyjne obrzędy, związane z dziękczynieniem za plony, po czym rozpoczną się Hulanki Jedleńskie. Wystąpią kapele i zespołu luidowe, także zespoły dziecięce, będą animacje dla najmłodszych, ale i potańcówka na dechach. Nie zabraknie konkursów i zabaw dla całej rodziny. Gwiazdami imprezy będą: Jagoda i Brylant oraz zespół Lili. 

 

Dożynkom gminy Jedlnia-Letnisko patronuje medialnie Radio Plus Radom.                                                                               

 

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY