Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Oswald, biskup
Dziś jest: 29 lutego 2020

RADOM

Reaktywacja 33 linii autobusowych

21 sierpnia 2019, 09:42 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Samorządy powiatowe w Przysusze, Białobrzegach i Grójcu są zainteresowane przywracaniem połączeń autobusowych w regionie radomskim. Chodzi o 33 linie o łącznej długości 1100 kilometrów. Dzięki nowym rozwiązaniom mają być przywracane zlikwidowane połączenia w małych miejscowościach, co ma przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu.

- Ale to nie koniec, bowiem część samorządów nie zdążyła z przygotowaniem wniosków. Będą aplikować o środki w następnym naborze na 2020 rok, który niebawem zostanie ogłoszony - wyjaśnił Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki.

W ramach naboru do Funduszu Rozwoju Przewóz Autobusowych do Wojewody Mazowieckiego samorządy złożyły 40 wniosków, w tym 19 powiatów i 21 gmin. W sumie wnioski objęły 240 lokalnych połączeń, o łącznej długości 7 420,8 km. Wnioski opiewają na szacunkową kwotę ponad 2,6 mln zł.

Niezależnie od rządowego programu nowe linie od września uruchamia PKS Radom. Będą to: Radom - Przytyk - Potworów - Brogowa; Radom - Przytyk - Potworów - Klwów oraz Radom - Zakrzew - Przytyk. Za przejazd do Przytyka pasażer zapłaci 3,5 zł, a do Klwowa 7 zł.

 

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter