Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik
Radio Plus Radom /RADOM/Bez szans na dyżury naprzemienne?

Wiadomości z Radomia.

Bez szans na dyżury naprzemienne?

22 sierpień 2019 / Tekst

Prezydent Radomia Radosław Witkowski wciąż liczy, że uda się wprowadzić dyżury naprzemienne w miejskich lecznicach, przy Tochtermana i Aleksandrowicza. Sprawą mają się zająć radni na poniedziałkowym posiedzeniu. Zamiary studzi jednak Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki, który mówi, że nie ma szans na realizację tego pomysłu.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Przypomnijmy, że wojewoda mazowiecki nie zgodził się na to, żeby niektóre oddziały dwóch radomskich szpitali: Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego dyżurowały co drugi dzień. Wszystko po to, by przeciwdziałać problemom kadrowym miejskiej lecznicy, bowiem brakuje lekarzy. Prezydent Radosław Witkowski powiedział, że ciszy się z inicjatywy radnych, którzy chcą dyskutować o tej sprawie w czasie poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej:

Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki powiedział, że problemy szpitala miejskiego to wynik złej polityki kadrowej ze strony dyrekcji:

Przypomnijmy, że szefowie obu szpitali wystąpili w kiwtniu do wojewody o zgodę na wprowadzenie dyżurów naprzemiennych na niektórych oddziałach. Według planów miałyby pełnić dyżury w obu lecznicach na zmianę, co drugi dzień.

Pod koniec lipca wojewoda mazowiecki uznał, że wprowadzenie naprzemiennych dyżurów będzie miało negatywny wpływ na bezpieczeństwo pacjentów i może stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia chorych. Taka decyzja mogłaby również pogorszyć warunki na oddziałach.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY