Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /RADOM/Budowlanka przed stuleciem

Wiadomości z Radomia.

Budowlanka przed stuleciem

23 sierpień 2019 / Tekst

Zespół Szkół Budowlanych w Radomiu obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. W październiku odbędą się obchody, gotowy jest już wielki mural. 

Budowlanka przed stuleciem
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

 - Przygotowania trwają od września ubiegłego roku. Było już wiele wydarzeń, związanych z obchodami jubileuszu. W tej chwili jesteśmy na finiszu przygotowań. Przed szkołą jest piękny mural, wykonany przez artystę z Salwadoru. Odsłonięcie odbędzie 18 października - mówi dyrektor Jolanta Skoczylas. 

Mural będzie trwałą pamiątką jubileuszu. - Chodziła nam po głowie myśl, żeby przygotować coś interesującego, co moglibyśmy nazwać swoistym dziełem stulecia... I niczym gwiazdka z nieba pojawił się pomysł muralu i został ten pomysł wcielony w życie. Człowiek, który przyjechał zupełnie z zewnątrz zwrócił uwagę na naszą szkołę, na ten budynek. Przyciągnęła go informacja o tym, że obchodzimy jubileusz 100-lecia istnienia - mówi wicedyrektor szkoły Maria Świerczyńska, przewodnicząca komitetu jubileuszowego. 

Obchody odbędą się 18-19 października. Szkoła będzie otwarta w piątek już od rana. Tego dnia będzie odsłonięty mural i pamiątkowa tablica. Jubileuszowa Msza Św. sprawowana będzie w radomskiej katedrze. Będzie też uroczysta akademia, bal. W sobotę szkoła również będzie otwarta. Odbędą się spotkania po latach w klasach.

Dyrekcja już teraz zaprasza wszystkich absolwentów. - Apeluję do wszystkich chętnych, do wszystkich, dla których szkoła budowlana jest ważna, aby byli na tym jubileuszu. To jest niesamowite wydarzenie - 100 lat naszej Budowlanki - mówi dyrektor Skoczylas. 

Natomiast 2 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Zespół Szkół Budowlanych otworzy aż 18 pierwszych klas. Konieczne będzie uruchomienie dwóch zmian. - Od wielu lat największym powodzeniem cieszy się zawód technik budownictwa, a z branżowych szkół - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie - mówi dyrektor Jolanta Skoczylas.

 

PROGRAM

18 października 2019 r.

9.00 – otwarcie okolicznościowych wystaw, odsłonięcie pamiątkowego muralu i okolicznościowej tablicy

11.30 – przemarsz uczestników uroczystości do Katedry

12.00 – uroczysta msza święta w Katedrze, ul. Sienkiewicza 13.

13.30 – okolicznościowa akademia w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

18.00 – spektakl w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (dla zainteresowanych)

20.00 – Bal Absolwentów

19 października 2019 r.

od godz. 10.00 – spotkanie absolwentów, nauczycieli, pracowników i uczniów w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu przy ul. Kościuszki 7 – rozmowy, wspomnienia, zwiedzanie okolicznościowych wystaw.

 

Szczegóły na zsb.radom.pl.

 

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY