Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /SPORT/Potrójne wyzwanie w Kozienicach

Sport w Radomiu

Potrójne wyzwanie w Kozienicach

25 sierpień 2019 / Tekst

1,5 km wpław Jeziorem Kozienickim, 40 km rowerem i 10 km biegu. Zwycięzca triathlonu w Kozienicach Tomasz Szala potrzebował na to godzinę i 47 minut. Jednak w tych zawodach nie liczy się tylko miejsce na podium, ale sprawdzenie siły swojego charakteru i wyznaczenie nowych granic swoich możliwości.

Potrójne wyzwanie w Kozienicach
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom

W niedzielę 25 sierpnia odbył się Enea Kozienice Triathlon. Wystartowało w nim około 200 zawodników, od najmłodszych do najstarszych. Na wszystkich czekało nie lada wyzwanie w wodzie, na rowerze i w biegu. Wśród uczestników byli tacy, którzy przyjechali tu po medal tak jak Tomasz Szala, który osiągnął swój cel. Zajął pierwsze miejsce, a ukończenie triathlonu zajęło mu 1 godzinę 47 minut i 50 sekund. Był to jego pierwszy występ w Kozienicach. – Jak jadę na zawody to zawsze z myślą o pierwszym miejscu – mówił Tomasz Szala:

Zawody w Kozienicach skierowane są jednak przede wszystkich do amatorów i to ich było najwięcej. Powodów, dla których zawodnicy z całej Polski zdecydowali przyjechać w niedzielę do Kozienic jest wiele:

Wśród zawodników znalazł się Jarosław Gontarz – kozieniczanin, który w tym roku zamierzał wystartować w ekstremalnym triathlonie w Szkocji. Na skutek kontuzji musiał jednak zrezygnować z planów. Zawody w Kozienicach to psychiczna rekompensata. – Nadal jestem bez formy, ale u siebie musiałem wystartować – powiedział Jarosław Gontarz:

Od samego początku współorganizatorem triathlonu w Kozienicach jest Jerzy Górski - zwycięzca Double Iron Triathlon (podwójny Ironman) w Stanach Zjednoczonych w 1990 roku. – Warto się ruszać, bo to jest podstawa życia. Pozwoli nam to być wytrzymalszym i sprawnym, nie tylko fizycznie, ale też umysłowo – przekonywał Jerzy Górski:

Jak podkreśla Jerzy Górski ukończenie triathlonu tylko z pozoru jest nieosiągalne. Wystarczy zrobić pierwszy krok, a po jakimś czasie sami będziemy zaskoczeni własnymi osiągnięciami.

Dekoracja najlepszych zawodników odbyła się w amfiteatrze nad jeziorem. Wzięli w niej udział: marszałek senatu Stanisław Karczewski, minister Marek Suski, gospodarze imprezy – burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski z zastępcą Dorotą Stępień i przewodniczącym rady miejskiej Rafałem Suchermanem, a także przedstawiciel sponsora – Marcin Łukasiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. pracowniczych.

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4