Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Dziś jest: 17 lutego 2020

Radomskie

Trzy wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych

26 sierpnia 2019, 08:11 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Powiat radomski złozył w piątek trzy wnioski w ramach drugiego naboru Funduszu Dróg Samorządowych. 

 Wnioski dotyczą gmin: Jedlińsk, Przytyk i Wierzbica. Chodzi dokładnie o V etap budowy drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk na terenie gminy Przytyk (3,57 km od skrzyżowania z ul. Cichą w Przytyku do skrzyżowania z drogą gminną w Sukowskiej Woli), rozbudowę drogi powiatowej Gulin – Wsola – Wojciechów na terenie gminy Jedlińsk i Zakrzew (niemal 5,2 km od skrzyżowania z drogą powiatową Radom – Dąbrówka Podłężna w m. Kolonia Piaski do Piastowa - 700 m od DK7) oraz rozbudowę drogi powiatowej Wierzbica – Modrzejowice w gminie Wierzbica (ponad 3,6 km od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 744 w Wierzbicy do Łączan). Wnioski opiewają na 35 mln zł.

Partycypować w kosztach inwestycji mają także samorządy gminne. - Porozumiałem się z wójtami. Wszyscy wójtowie wyrazili na piśmie gotowość, że będą współfinansować 35% wkładu własnego - mówi starosta radomski Waldemar Trelka. 

Starosta radomski ma też dobre informacje odnośnie do pierwszego naboru. - Mam dobre informacje, że jako powiat jesteśmy na liście rankingowej i dostaniemy dofinansowanie z ministerstwa. Myślę, że to będzie blisko 80%. I dlatego będziemy mogli zrealizować trzy poprzednie wnioski.

Z powiatowych wniosków korzysta m.in. gmina Jedlińsk. - Taki odcinek, który chcemy dokończyć jest to droga od Jedlińska w stronę Jankowic do gminy Przytyk. Tam mamy dwa odcinki, które będą realizowane. Bardzo mnie to cieszy. Jest to droga bardzo, bardzo zniszczona, dawno zapomniana. Cieszę się, że możemy wspólnie zrealizować to zadanie - mówi wójt Kamil Dziewierz.

Zapraszamy do nas:
stats counter