Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik
Radio Plus Radom /REGION/Trzy wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych

Informacje z regionu.

Trzy wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych

26 sierpień 2019 / Tekst

Powiat radomski złozył w piątek trzy wnioski w ramach drugiego naboru Funduszu Dróg Samorządowych. 

Trzy wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

 Wnioski dotyczą gmin: Jedlińsk, Przytyk i Wierzbica. Chodzi dokładnie o V etap budowy drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk na terenie gminy Przytyk (3,57 km od skrzyżowania z ul. Cichą w Przytyku do skrzyżowania z drogą gminną w Sukowskiej Woli), rozbudowę drogi powiatowej Gulin – Wsola – Wojciechów na terenie gminy Jedlińsk i Zakrzew (niemal 5,2 km od skrzyżowania z drogą powiatową Radom – Dąbrówka Podłężna w m. Kolonia Piaski do Piastowa - 700 m od DK7) oraz rozbudowę drogi powiatowej Wierzbica – Modrzejowice w gminie Wierzbica (ponad 3,6 km od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 744 w Wierzbicy do Łączan). Wnioski opiewają na 35 mln zł.

Partycypować w kosztach inwestycji mają także samorządy gminne. - Porozumiałem się z wójtami. Wszyscy wójtowie wyrazili na piśmie gotowość, że będą współfinansować 35% wkładu własnego - mówi starosta radomski Waldemar Trelka. 

Starosta radomski ma też dobre informacje odnośnie do pierwszego naboru. - Mam dobre informacje, że jako powiat jesteśmy na liście rankingowej i dostaniemy dofinansowanie z ministerstwa. Myślę, że to będzie blisko 80%. I dlatego będziemy mogli zrealizować trzy poprzednie wnioski.

Z powiatowych wniosków korzysta m.in. gmina Jedlińsk. - Taki odcinek, który chcemy dokończyć jest to droga od Jedlińska w stronę Jankowic do gminy Przytyk. Tam mamy dwa odcinki, które będą realizowane. Bardzo mnie to cieszy. Jest to droga bardzo, bardzo zniszczona, dawno zapomniana. Cieszę się, że możemy wspólnie zrealizować to zadanie - mówi wójt Kamil Dziewierz.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY