Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci biskupi Tymoteusz i Tytus
Dziś jest: 26 stycznia 2020

SPORT

Cerrad Enea Czarni Radom przed sezonem

28 sierpnia 2019, 09:28 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Zawodnicy Cerrad Enea Czarnych Radom rozpoczęli przygotowania do sezonu siatkarskiego. Trening w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się w udziałem mediów, w tym również Radia Plus Radom.

W pierwszych zajęciach nie mogli uczestniczyć wszyscy gracze. Słoweńcy Dejan Vincić, Alen Pajenk i Alen Sket oraz Thanasis Protopsaltis z Grecji przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Wszyscy spodziewani są w Radomiu na początku października. Trener zespołu Robert Prygiel przyznał, że nie mógł się doczekać treningów:

Roberta Prygla zapytaliśmy, czy planuje jeszcze wzmocnić zespół z racji tego, że sponsorem drużyny została ENEA:

Trener Wojskowych powiedział również, że nie będzie stawiał przed drużyną konkretnych celów:

Z graczy podstawowego składu trenują: Michał Filip, Michał Ruciak, Michał Ostrowski oraz pozyskani przed sezonem: Wojciech Włodarczyk, Karol Butryn, Bartosz Firszt, Michał Kędzierski, Damian Boruch, Mateusz Masłowski i Bartłomiej Grzechnik. Pod nieobecność kadrowiczów, kadrę uzupełniają młodzi zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego: Bartosz Sławiński, Jakub Kowalski i Jakub Baranowski.

Michał Ruciak ma duże oczekiwania przed zespołem:

Za treningami tęsknił Wojciech Włodarczyk, który do Radomia trafił z Włoch:

Czarni rozegrają do ligi 12 sparingów. Inauguracja PlusLigi w wykonaniu zespołu z Radomia nastąpi w sobotę 26 października, kiedy Czarni zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn.

Zapraszamy do nas: