Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /RADOM/Co z urlopem w czasie kampanii wyborczej?

Wiadomości z Radomia.

Co z urlopem w czasie kampanii wyborczej?

30 sierpień 2019 / Tekst

Czy samorządowcy na czas trwania kampanii wyborczej powinni skorzystać z urlopu lub prowadzić ją po godzinach pracy? Zapytaliśmy o to samych kandydatów z największych ugrupowań politycznych w naszym regionie.

geralt/pixabay.com
geralt/pixabay.com

Według jednych informacje podawane w mediach na temat naborów na środki unijne firmowane przez Sejmiki ocierają się już o kampanię wyborczą za publiczne pieniądze. Druga strona pyta, czym jest promocja tzw. Piątki Kaczyńskiego” przez urzędy wojewódzkie? Jak to jest w rzeczywistości?

Ewa Markowska-Bzducha jest wójtem gminy Wolanów w powiecie radomskim. - Kampania wyborcza zaczyna się na drugi dzień o zakończonych wyborach. Każde działanie w moim przypadku jest w pewnym sensie kampanią. Obecnie trwają zebrania sołeckie, które dotyczą podziału środków do funduszu sołeckiego na 2020 rok. Tutaj trudno jest oddzielić, co jest kampanią, a co nie - powiedziała Ewa Markowska-Bzducha, która będzie ubiegała się o mandat poselski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości:

Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak przypomina o obowiązującym zakazie dotyczącym agitacji politycznej w urzędach. - Tutaj sprawa i klarowna. Kampanię prowadzę po godzinach pracy. To czynią inni kandydaci. Nie da się uniknąć tego, że w godzinach pracy spotykam się z mieszkańcami i rozwiązuję ich problemy - powiedział Konrad Frysztak, który będzie ubiegał sie o mandat poselski z ramienia Koalicji Obywatelskiej:

Leszek Przybytniak jest radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego dodaje, że kampania wyborcza powinna odbywać się po godzinach pracy. - Dotyczy to głównie osób, które zajmują najwyższe stanowiska w kraju. Znam wiele osób, które na czas kampanii biorą urlopy - powiedział Leszek Przybytniak, który będzie ubiegał się mandat senatorski z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego:

Obecnie nie istnieje prawny obowiązek brania urlopu na czas kampanii wyborczej przez osoby, które ubiegają się o mandat poselski czy senatorski.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY