Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /REGION/Najsmaczniejsze fotografie kulinarne wybrane!

Informacje z regionu.

Najsmaczniejsze fotografie kulinarne wybrane!

30 sierpień 2019 / Tekst

Nagrody w konkursie fotografii kulinarnej wręczone - laureaci przekonali komisję konkursową, że wiedzą jak zrobić dobre zdjęcia, ale także, jak przekonać do zjedzenia prezentowanych na nich smakołyków. Kreatywnych pomysłów i apetycznych ujęć nie brakowało.

Najsmaczniejsze fotografie kulinarne wybrane!
foto:mazovia.pl

Już po raz drugi samorząd Mazowsza zorganizował konkurs fotografii kulinarnej. Jego celem jest zwiększanie poczucia tożsamości regionalnej oraz lepszego poznawania tradycji kulinarnych regionu. I w tym roku to się udało. Wszystkie nadesłane fotografie przenoszą nas w świat pełen kolorów, smaków, zapachów i kompozycji wprost z Mazowsza - mówi marszałek Adam Struzik:

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach tematycznych podzielonych na 10 podkategorii:

„Z Listy Produktów Tradycyjnych” –  w której można było zgłosić dowolną fotograficzną interpretację przedstawienia potrawy lub produktu wpisanego na Listę Produktów Tradycyjnych z regionu Mazowsza.

Podkategorie: produkty mleczne, produkty mięsne, produkty rybołówstwa, warzywa i owoce, wyroby piekarnicze i cukiernicze, oleje i tłuszcze, miody, gotowe dania i potrawy, napoje, inne.

Kategoria „Z Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze” – w której można było zgłosić dowolną fotograficzną  interpretację przedstawienia potrawy lub produktu certyfikowanego logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze.

Podkategorie: produkty mleczne, produkty mięsne, produkty rybołówstwa, warzywa i owoce, wyroby piekarnicze i cukiernicze, oleje i tłuszcze, miody, gotowe dania i potrawy, napoje, inne.

Wszyscy laureaci otrzymali bony do sklepu RTV euro AGD o wartości: I miejsce 760 zł, II miejsce 700 zł, III miejsce 650 zł oraz wyróżnienia 600 zł.

Najlepszymi w II edycji konkursu fotograficznego „Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej” zostali:

Kategoria „Z Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze”

1. miejsce:Agnieszka Bauman

Podkategoria: Warzywa i owoce

Nazwa potrawy/produktu: Gruszki „Ekoturystyka w Raju" Gospodarstwo Ekologiczne i Agroturystyczne

1. miejsce:Anna Poławska

Podkategoria: Napoje

Nazwa potrawy/produktu: Browar Ciechan Piwo Wyborne 

1. miejsce:Michał Cholewiński

Podkategoria: Warzywa i owoce

Nazwa potrawy/produktu: Makaron z pesto z ekologicznej rukoli, gruszką i serem pleśniowym

Wyróżnienia:

1. Hanna Kowalska

Podkategoria: Produkty mięsne

Nazwa potrawy/produktu: Smalec ze świni rasy Złotnicka Biała

1. Marta Garwoła

Podkategoria: Oleje i tłuszcze

Nazwa potrawy/produktu: Smalec i ogórki kiszone

1. Lena Dymczyk

Podkategoria: Gotowe dania i potrawy

Nazwa potrawy/produktu: Pyzy ziemniaczane z serem

1. Julia Rogulska

Podkategoria: Gotowe dania i potrawy

Nazwa potrawy/produktu: Pierogi

1. Monika Lutkiewicz

Podkategoria: Napoje

Nazwa potrawy/produktu: Syrop z mniszka

Kategoria „Z Listy Produktów Tradycyjnych”

Podkategoria: Warzywa i owoce:

1. miejsce:Marta Bukowska

Nazwa potrawy/produktu: Marmolada z antonówek

1. miejsce:Monika Lutkiewicz

Nazwa potrawy/produktu: Ogórki kiszone z liściem dębu

1. miejsce:Michał Cholewiński

Nazwa potrawy/produktu: Kolorowe świderki z sosem dyniowo-ziołowym, pieczonymi warzywami i kozim serem

Podkategoria: Gotowe dania i potrawy

1. miejsce:Marianna Sobieraj

Nazwa potrawy/produktu: Czernickie pierogi

1. miejsce:Katarzyna Prosińska

Nazwa potrawy/produktu: Rejbak

1. miejsce:Anna Poławska

Nazwa potrawy/produktu: Bendzwały Szlacheckie

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY