Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Oswald, biskup
Dziś jest: 29 lutego 2020

Kozienice

Uniwersytet dla seniorów w Kozienicach

30 sierpnia 2019, 14:12 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozienicach doskonale wpisuje się w ideę nauki przez całe życie. We wrześniu rusza jego druga edycja. Zapisywać można się od poniedziałku.

Jesień życia to czas spokoju i odpoczynku od pracy zawodowej, ale także czas wielkich możliwości, szansa na dalszy rozwój, uczenie się i poznawanie nowych, nieodkrytych jeszcze obszarów. Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą mieli ku temu okazję w czasie kilkudziesięciu wykładów. Wygłoszą je takie osoby jak: Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Mirosław Pułkowski – zastępca burmistrza gminy Kozienice ds. technicznych, dr Zbigniew Kuźmiuk – europoseł, czy Paweł Sztompke – dziennikarz Jedynki Polskiego Radia.

UTW to także bogata oferta zajęć fakultatywnych. Będą m.in.: aqua aerobic, nauka pływania, zajęcia taneczne, gimnastyka 50+ z elementami ćwiczeń na piłce, a nawet joga. Jak co roku nie zabraknie specjalnych seansów kinowych dla seniorów, spektakli i koncertów. – Wszystkie zajęcia są bezpłatne i zachęcam wszystkich do korzystania z oferty Uniwersytetu – mówi Dorota Stępień, wiceburmistrz Kozienic. – Idea nauki przez całe życie jest teraz modna – dodaje:

Zapisy oraz szczegółowe informacje na temat oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku znajdziemy w dniach 2-10 września w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Dotychczasowi słuchacze proszeni są o zabranie ze sobą imiennej karty Słuchacza UTW.

Inauguracja nowego roku akademickiego odbędzie się w środę 11 września o godzinie 11:00 w CKA. Gościem będzie Paweł Sztompke z Jedynki Polskiego Radia, który poprowadzi wykład „Muzyka kina”.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter