Na antenie: Sedno sprawy
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /REGION/Uniwersytet dla seniorów w Kozienicach

Informacje z regionu.

Uniwersytet dla seniorów w Kozienicach

30 sierpień 2019 / Tekst

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozienicach doskonale wpisuje się w ideę nauki przez całe życie. We wrześniu rusza jego druga edycja. Zapisywać można się od poniedziałku.

Uniwersytet dla seniorów w Kozienicach
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom

Jesień życia to czas spokoju i odpoczynku od pracy zawodowej, ale także czas wielkich możliwości, szansa na dalszy rozwój, uczenie się i poznawanie nowych, nieodkrytych jeszcze obszarów. Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą mieli ku temu okazję w czasie kilkudziesięciu wykładów. Wygłoszą je takie osoby jak: Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Mirosław Pułkowski – zastępca burmistrza gminy Kozienice ds. technicznych, dr Zbigniew Kuźmiuk – europoseł, czy Paweł Sztompke – dziennikarz Jedynki Polskiego Radia.

UTW to także bogata oferta zajęć fakultatywnych. Będą m.in.: aqua aerobic, nauka pływania, zajęcia taneczne, gimnastyka 50+ z elementami ćwiczeń na piłce, a nawet joga. Jak co roku nie zabraknie specjalnych seansów kinowych dla seniorów, spektakli i koncertów. – Wszystkie zajęcia są bezpłatne i zachęcam wszystkich do korzystania z oferty Uniwersytetu – mówi Dorota Stępień, wiceburmistrz Kozienic. – Idea nauki przez całe życie jest teraz modna – dodaje:

Zapisy oraz szczegółowe informacje na temat oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku znajdziemy w dniach 2-10 września w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Dotychczasowi słuchacze proszeni są o zabranie ze sobą imiennej karty Słuchacza UTW.

Inauguracja nowego roku akademickiego odbędzie się w środę 11 września o godzinie 11:00 w CKA. Gościem będzie Paweł Sztompke z Jedynki Polskiego Radia, który poprowadzi wykład „Muzyka kina”.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY