Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Oswald, biskup
Dziś jest: 29 lutego 2020

REGION

Kozieniczanie uczcili obrońców Ojczyzny

01 września 2019, 11:15 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj w całym kraju odbywają się uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Także w Kozienicach oddano cześć wszystkim poległym i zamordowanym w tym okrutnym konflikcie.

Oficjalne obchody rozpoczęły się o godzinie 8:00 przy mogile obrońców ojczyzny z września 1939 roku na cmentarzu komunalnym w Kozienicach. Uroczystości miały charakter symboliczny. Była modlitwa za poległych, którą poprowadził dziekan dekanatu kozienickiego Władysław Sarwa.

Następnie zebrane delegacje złożyły wiązanki na grobie. Byli wśród nich przedstawiciele: urzędu miejskiego, starostwa, instytucji, stowarzyszeń, szkół i partii politycznych.

Organizatorem niedzielnych uroczystości była gmina Kozienice. – W tym dniu najważniejsza jest pamięć o ludziach, którzy osiemdziesiąt lat temu zostali w tragiczny sposób zaskoczeni – mówił Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic. – Dzięki nim, możemy teraz po polsku świętować, mówić i żyć – dodał:

O godzinie 9:00 w kościele pw. Świętej Rodziny rozpoczęła się msza w intencji poległych w obronie Ojczyzny. Przy kościele można również obejrzeć wystawę „Wrzesień 1939”, która została udostępniona przez Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie i Lublinie.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter