Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/25-go Czerwca zostanie zwężona?

Wiadomości z Radomia.

25-go Czerwca zostanie zwężona?

02 wrzesień 2019 / Tekst

Rewolucyjne zmiany czekają ulicę 25-go Czerwca w Radomiu. Mówił o tym Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia, który był gościem pierwszej – po wakacyjnej przerwie - audycji Bilans Dnia. W dalszej części naszej rozmowy rozmawialiśmy o problemach przy wykończeniu Radomskiego Centrum Sportu a na koniec o trwającej kampanii do parlamentu.

Konrad Frysztak foto: R.Mizera/Radio Plus Radom
Konrad Frysztak foto: R.Mizera/Radio Plus Radom

Konrad Frysztak poinformował, że istotne zmiany czekają w przyszłości ulicę 25-go Czerwca. - Trasa N-S znacząco odciąży tam ruch, co pozwoli na przebudowę i zmianę charakteru tego miejsca. Planujemy nadać jej bardziej śródmiejski charakter. Zamiast ruchliwego tranzytu pomiędzy dzielnicami będzie nam się niebawem kojarzyć ze spacerem i jazdą na rowerze - powiedział Konrad Frysztak.

W ubiegłym tygodniu miała się odbyć konferencja prasowa na temat dokończenia budowy RCS. Władze miasta bez zapowiedzi nie stawiły się jednak na spotkaniu. - Komisja przetargowa wciąż pracuje i przegląda oferty. Wierzę, że wstępne rozstrzygnięcie nastąpi w ciągu kilku dni i wtedy porozmawiamy z radnymi o kwestii finansowania. Przede wszystkim liczymy na firmę, która ma możliwości i chęci, by wybudować ten obiekt. Wszyscy Radomianie na to czekają. - mówił Konrad Frysztak.

Wiceprezydent Radomia poinformował też o braku opóźnień przy przebudowie Alei Wojska Polskiego. - Pod koniec roku pojedziemy wiaduktem. Mam nadzieję, że w perspektywie kilkunastu najbliższych tygodni zostanie otwarty jeden pas ruchu.- poinformował gość Bilansu Dnia.

W trakcie rozmowy podjęliśmy również temat budowy trasy N-S. - Do użytku oddaliśmy pierwszy odcinek, od ulicy Beliny-Prażmowskiego do Żeromskiego. Jest już podpisana umowa na drugi odcinek od obwodnicy południowej do węzła na Młodzianowskiej. Do 30 września 2021 na pewno ukończymy ten etap, zaś dwa lata później oddamy całą inwestycję - zapewnił nasz rozmówca.

Wiceprezydent miasta zapowiedział budowę kilometrowego odcinka ciągu rowerowego przy ulicy Jana Pawła II i trasy rowerowej przy ulicy Żółkiewskiego oraz dokończenie ścieżki wzdłuż obwodnicy południowej. W perspektywie planowane jest połączenie i stworzenie jednej sieci tras rowerowych w Radomiu.

W drugiej części audycji rozmawialiśmy z naszym gościem o trwającej kampanii wyborczej. Zapytaliśmy o roszady, które nastąpiły na radomskiej liście Koalicji Obywatelskiej. Między innymi Marta Michalska-Wilk zamiast do sejmu wystartuje do senatu - Jest dobrym kandydatem, to młoda i energiczna osoba z wielką inicjatywą. Myślę, że lepiej przeznaczyć głos na nią, niż na osoby którym pomimo okazji nie udało się polepszyć sytuacji naszego regionu- powiedział nasz rozmówca.

Konrad Frysztak skomentował też wybór Joanny Kluzik-Rostkowskiej na liderkę radomskiej listy Koalicji Obywatelskiej. - Czasem władze partii wybierają nieoczekiwanie rozwiązania. Każdy z kandydatów czuł się na siłach, by być liderem tej listy - mówił gość Bilansu Dnia.

Na koniec naszej rozmowy gość Bilansu Dnia opowiedział o planach na swoją kampanię. - Moja kampania będzie dynamiczna nie tylko w Radomiu ale i w całym regionie. Ostatnio w Zwoleniu rozmawiałem z rolnikami. Mają oni niskie zyski ze sprzedaży swoich produktów. Ceny w sklepach rosną a bogacą się głównie pośrednicy. W Sejmie będę walczył o systemowe rozwiązanie tego problemu- skwitował nasz rozmówca, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY