Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Jerycho Różańcowe w intencji rodzin

Diecezja Radomska

Jerycho Różańcowe w intencji rodzin

03 wrzesień 2019 / Tekst

Diecezja radomska przygotowuje się do Jerycha Różańcowego w intencji rodzin. - Będzie to czas modlitwy w intencji rodzin, jak również osób, które przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa, czy też w intencji małżeństw przeżywających kryzysy - powiedział biskup Henryk Tomasik. Dyskutowali o tym księża dziekani podczas dzisiejszego spotkania w kurii diecezjalnej w Radomiu.

Spotkanie dziekanów foto: R.Mizera/Radio Plus Radom
Spotkanie dziekanów foto: R.Mizera/Radio Plus Radom

Bp Henryk Tomasik poinformował, że idea Jerycha Różańcowego wpisuje się w Rok Rodziny, który niebawem będzie obchodzony w Kościele. - Pragniemy połączyć dwa ważne wymiary życia Kościoła: Eucharystię i rodzinę. Dlatego 25 marca 2020 roku rozpoczniemy Jerycho Różańcowe. Będzie to 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w każdej parafii. W czasie modlitw będziemy dziękować za Eucharystię i prosili Boga, abyśmy świadomie uczestniczyli w tej tajemnicy. To będzie również wielka modlitwa, by rodzice nie zaniedbywali wprowadzania dzieci w tajemnicę mszy świętej, żeby ten moment nie kończył się po pierwszej komunii świętej - powiedział ordynariusz radomski:

Z inicjatywy jest zadowolony ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin. - Cieszę się, że inicjatywa wpisuje się w Rok Rodziny, który będzie obchodzony od grudnia do listopada przyszłego roku. Jerycho Różańcowe będzie takim modlitewnym zapleczem dla całej diecezji. To piękna inicjatywa, którą trzeba jak najlepiej wykorzystać w naszych parafiach - powiedział ks. Adamczyk.

Jerycho Różańcowe będzie nieustanną modlitwą różańcową. Włączą się w nią wszystkie parafie. Inauguracja modlitewnego maratonu odbędzie się 25 marca, w rocznicę utworzenia diecezji radomskiej.

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4