Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci biskupi Tymoteusz i Tytus
Dziś jest: 26 stycznia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Jerycho Różańcowe w intencji rodzin

03 września 2019, 13:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Diecezja radomska przygotowuje się do Jerycha Różańcowego w intencji rodzin. - Będzie to czas modlitwy w intencji rodzin, jak również osób, które przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa, czy też w intencji małżeństw przeżywających kryzysy - powiedział biskup Henryk Tomasik. Dyskutowali o tym księża dziekani podczas dzisiejszego spotkania w kurii diecezjalnej w Radomiu.

Bp Henryk Tomasik poinformował, że idea Jerycha Różańcowego wpisuje się w Rok Rodziny, który niebawem będzie obchodzony w Kościele. - Pragniemy połączyć dwa ważne wymiary życia Kościoła: Eucharystię i rodzinę. Dlatego 25 marca 2020 roku rozpoczniemy Jerycho Różańcowe. Będzie to 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w każdej parafii. W czasie modlitw będziemy dziękować za Eucharystię i prosili Boga, abyśmy świadomie uczestniczyli w tej tajemnicy. To będzie również wielka modlitwa, by rodzice nie zaniedbywali wprowadzania dzieci w tajemnicę mszy świętej, żeby ten moment nie kończył się po pierwszej komunii świętej - powiedział ordynariusz radomski:

Z inicjatywy jest zadowolony ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin. - Cieszę się, że inicjatywa wpisuje się w Rok Rodziny, który będzie obchodzony od grudnia do listopada przyszłego roku. Jerycho Różańcowe będzie takim modlitewnym zapleczem dla całej diecezji. To piękna inicjatywa, którą trzeba jak najlepiej wykorzystać w naszych parafiach - powiedział ks. Adamczyk.

Jerycho Różańcowe będzie nieustanną modlitwą różańcową. Włączą się w nią wszystkie parafie. Inauguracja modlitewnego maratonu odbędzie się 25 marca, w rocznicę utworzenia diecezji radomskiej.

Zapraszamy do nas: