Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci biskupi Tymoteusz i Tytus
Dziś jest: 26 stycznia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Przyłączamy się do "Polski pod krzyżem"

04 września 2019, 15:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kościół radomski przyłączy się do niezwykłego wydarzenia ewangelizacyjnego "Polska pod krzyżem". Zapowiedział to biskup Henryk Tomasik, zachęcając jednocześnie księży do włączenia się w tę modlitewną inicjatywę w swoich parafiach.

- Włączymy się w to wielkie wydarzenie. W naszych parafiach także będą spotkania modlitewne, adoracje, drogi krzyżowe czy apele. Zachęcam wiernych do odnawiania w tym czasie przydrożnych krzyży, by w tych miejscach modlić się o to, by Polska zawsze była wierna Chrystusowi - powiedział bp Tomasik na antenie Radia Plus Radom.

Przypomnijmy, że "Polska pod krzyżem" to nowa akcja modlitewna, jaką zapowiedzieli na 14 września organizatorzy inicjatywy "Różaniec do granic" sprzed dwóch lat. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku pod Włocławkiem – w miejscu, gdzie Mszę św. dla tysięcy pielgrzymów sprawował 7 czerwca 1991 r. św. Jan Paweł II – zgromadzą się ci, którzy chcą się nawrócić i postawić symboliczny krzyż w centrum swojego życia. Spotkanie będzie miało zarówno wymiar osobisty, jak i narodowy.

Zapraszamy do nas: