Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /REGION/Cały powiat w Jedlińsku

Informacje z regionu.

Cały powiat w Jedlińsku

04 wrzesień 2019 / Tekst

W najbliższą niedzielę rolnicy powiatu radomskiego spotkają się w Jedlińsku. Odbędą się tam dożynki powiatowo-gminne. To jednak impreza nie tylko dla rolników, ale wszystkich mieszkańców. Gwiazdą będzie zespół Kombii.

Cały powiat w Jedlińsku
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Dożynki rozpocznie Msza Św. w kościele w Jedlińsku o godz. 11.  Otwarcie Święta Plonów odbędzie się o godz. 12.30 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie tradycyjne wieńcowanie i dzielenie się chlebem. Barwnie zapowiada się korowód wieńców dożynkowych. Poznamy zwycięzców konkursu wieńcowego. W tym roku występy będą odbywały się na dwóch scenach. Na małej scenie zaprezentują się zespoły ludowe. Będzie też specjalny program dla dzieci - Kosmokwaki. Najmłodszych do zabawy zaproszą: Kwakot, Monia i Kwanio. To na dużej scenie. Specyfiką dożynek w Jedlińsku jest turniej sołectw. Odbędzie się już czternasty raz i zawsze towarzyszy mu solidna dawka śmiechu. Przewidziano m.in. rzut podkową do celu, plecenie powróseł, czy toczenie beli siana. Organizatorzyzaplanowali też inne ciekawe konkursy jak robienie masła w maselnicy, cięcie drewna piłą ręczną czy młócenie zboża cepami.

O godz. 18 rozpoczną się koncerty. Pierwszy wystąpi Mateusz Mijal. Na pewno usłyszymy przeboje: „Winny”, „Niech się ludzie śmieją” czy „Za to co mam”. O godz. 19.30 na scenę wkroczy zespół Kombii. Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk grają razem już ponad 40 lat. Zwieńczeniem imprezy będzie wspólna zabawa z zespołem Aliance.

Na dożynki zapraszają: starosta radomski Waldemar Trelka i wójt jedliński Kamil Dziewierz:

Impreza będzie miała również wymiar charytatywny. - Będziemy zbierać pieniądze dla Kubusia Sułka, mieszkańca naszej gminy. To chłopiec, który w drugim miesiącu życia dostał silnego niedotlenienia mózgu wskutek zachłyśnięcia się własnym pokarmem. Kuba jest cały czas rehabilitowany i przebywa w domu pod opieką rodziców - mówi wójt Kamil Dziewierz.

Dożynkom powiatowo-gminnym w Jedlińsku patronuje medialnie Radio Plus Radom.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY