Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /REGION/Handlowali samochodami

Informacje z regionu.

Handlowali samochodami

05 wrzesień 2019 / Tekst

W ręce policji wpadło dwoje konecczan. Podejrzani są o szereg oszustw podatkowych. Skarb Państwa mógł stracić na ich działalności nawet 2,5 mln zł.

Handlowali samochodami
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Ustalenia funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego i Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach doprowadziły do zatrzymania czterech osób. 40-latek i 38-latka – mieszkańcy powiatu koneckiego, zajmowali się handlem samochodami. Jak się okazuje, ich działalność nie była legalna.

Przedsiębiorcza para, korzystając z fikcyjnych firm i naginając przepisy nabywała za granicą samochody w tzw. cenach netto. Po sprowadzeniu pojazdu do Polski nie opłacali obowiązkowego podatku VAT. Kolejnym „etapem” oszustwa pomysłowych handlarzy było zaniżenie wartości samochodu (oczywiście po „rzetelnej” opinii rzeczoznawcy). Wszystko po to, by podatek akcyzowy wyniósł znacznie mniej niż powinien. Finalnie luksusowe auto sprzedawane było w realnej rynkowej cenie znacznie wyższej niż deklarowana na wcześniejszych dokumentach. Ten proceder sprawiał, że 40-latek i 38-latka na jednym samochodzie „zarabiali” kilka razy, w każdym przypadku łamiąc przepisy i ukrywając swoją działalność.

Policjanci zatrzymali także 33-latka, który udostępniając swoje dane osobowe pomagał oszustom w tworzeniu tzw. firm-słupów. W ręce mundurowych trafił również 45-latek, podejrzany o nierzetelne opinie odnoszące się do wartości sprowadzanych pojazdów.

Szacuje się, że opisywany proceder doprowadził do uszczuplenia należności z tytułu podatku akcyzowego i VAT w kwocie przekraczającej 2,5 miliona złotych. W związku z popełnieniem szeregu oszustw podatkowych 40-latkowi i 38-letniej kobiecie może grozić kilkuletni pobyt w zakładzie karnym. Sąd zastosował tymczasowy areszt dla 40 i 33-latka. Pozostali zatrzymani również odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KWP w Kielcach

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY