Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Świadectwo pamięci

Diecezja Radomska

Świadectwo pamięci

06 wrzesień 2019 / Tekst

Msza w intencji śp. abp. Zygmunta Zimowskiego odprawiona została przy kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości w Opocznie.

Świadectwo pamięci
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Nabożeństwo odprawili w Opocznie abp Wacław Depo, metropolita częstochowski oraz biskup radomski Henryk Tomasik. W swojej homilii abp Depo mówił za św. Janem Pawłem II, że każda Eucharystia, bez względu na to, gdzie sprawowana, jest godziną naszego zatrzymania się teraz i tutaj, bo Chrystus modli się wtedy za nas. – To nie my tylko przychodzimy na tę Eucharystię, to On oddaje siebie poprzez ciało i krew, które otrzymał od dziewicy Maryi – mówił abp. Nawiązał także do tragedii na Giewoncie i głosów na temat tego, by zdjąć z tej góry krzyż, bo przyczynił się on do śmierci turystów. – To ja stawiam pytanie: czy można inaczej przejść przez życie i śmierć jak nie przez Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego? I dlatego stajemy dzisiaj tutaj, modląc się za śp. abp. Zygmunta o pełnię radości wiecznej dla niego. Bo po ludzku zdawałoby się, że za wcześnie odszedł, ale Chrystus miał swoje prawo do niego, kiedy zgodził się być Jego własnością, właśnie nie inaczej, ale za cenę krwi Chrystusa – mówił. Przytoczył także fragment z listu pasterskiego abp. Zimowskiego o potrzebie odbudowania ludzkich sumień. Posłuchaj całej homilii abp. Wacława Depo:

Abp Zygmunt Zimowski był inicjatorem powstania kaplicy przy ul. Ogrodowej. Jej fundatorami są Bogusława i Stanisław Tępińscy. Założyciel Ceramiki Paradyż dziękował kapłanom za odprawienie mszy świętej.

Z kolei bp Henryk Tomasik dziękował mieszkańcom za liczny udział w nabożeństwie, organizatorom za przygotowanie uroczystości i wszystkim obecnym przy kaplicy za pamięć o abp. Zygmuncie Zimowskim.

W nabożeństwie przy kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości przy ul. Ogrodowej wzięła udział rodzina zmarłego w 2016 roku abp. Zygmunta Zimowskiego. Licznie przybyli tu również okoliczni mieszkańcy, ale także przyjezdni goście, którzy wspominali śp. abp. Zygmunta Zimowskiego.

 

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4