Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /RADOM/CIT na dworcu docenione!

Wiadomości z Radomia.

CIT na dworcu docenione!

09 wrzesień 2019 / Tekst

Komunikatywność, kompetencje pracowników CIT-u oraz ich znajomość języków obcych, ale także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, dostęp do internetu i dogodne godziny otwarcia. Między innymi te kryteria brała pod uwagę Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna przy ocenieniu Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu. Radomskie CIT po raz kolejny otrzymał cztery gwiazdki - najwyższą kategorię wg ogólnopolskiego systemu kategoryzacji centrów, ośrodków i punktów informacji turystycznej.

CIT na dworcu docenione!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

We wrześniu ubiegłego roku Centrum Informacji Turystycznej z małej siedziby przy ul. Traugutta (znanej z internetowych memów) przeniosło się do punktu na placu Dworcowym. W tym roku Centrum zgłosiło chęć udziału w przeprowadzanej przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną certyfikacji. O certyfikat mogły ubiegać się placówki, które w ciągu ostatniego roku zmieniły swoją siedzibę. MROT brała pod uwagę przede wszystkim to, w jaki sposób funkcjonuje nowa siedziba, czy jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i w jakich godzinach przyjmuje turystów. Ważne są również umiejętności pracowników - wymienia Krzysztof Ninard z Centrum Informacji Turystycznej na placu Dworcowym w Radomiu: 

Wiedza i umiejętności pracowników sprawdzane były w praktyce - poprzez maile i wizyty przedstawicieli MROT:

W 2018 roku CIT odwiedziło 15 700 osób. Zgłaszają się tu z różnymi pytaniami i problemami. Jedni szukają sprawdzonych noclegów w Radomiu, inni chcą kupić pamiątki, jeszcze inni pragną dowiedzieć się czegoś więcej o Radomiu. Przychodzą do punktu turyści z różnych stron świata, nie brakuje znanych osób. Raz nawet punkt odwiedził "nowy król Szwecji" - wspomina Krzysztof Ninad: 

O działalności Centrum Informacji Turystycznej na placu Dworcowym, o tym, po co przychodzi się do CIT-u i jak osiągnąć sukces podczas certyfikacji w rozmowie z Weroniką Chochoł opowiedział Krzysztof Ninard. Naszego gościa zapytaliśmy, czy  - zgodnie z krążącym w internecie memem - czuje się samotny z pracy: 

 

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY