Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

REGION

Wystawa wyjątkowych portretów

poniedziałek, 09 września 2019 11:19 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Niezwykłe portrety niezwykłych osób można oglądać od poniedziałku 9 września w Galerii na Basenie w Kozienicach. Nowa wystawa składa się ze zdjęć 16 podopiecznych warsztatu terapii zajęciowej.

Autorką wystawy jest Karolina Kurek. Robienie zdjęć jest jej pasją od dzieciństwa, a w tym roku skończyła szkołę fotograficzną. Pomysł na wystawę przyniosło Karolinie samo życie, a konkretnie pewna sytuacja z tramwaju:

- Chciałam pokazać, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy tacy sami. Możemy różnić się wyglądem, jednak w głębi serca wszyscy chcemy tego samego – być szczęśliwym – mówiła Karolina. Jak przyznała praca z modelami z WTZ w Przewozie przebiegała wzorowo. – Wszyscy byli bardzo otwarci do tego stopnia, że moja praca z nimi była czystą przyjemnością – powiedziała autorka wystawy:

Do organizacji wystawy Karolina zaangażowała wiele osób, które chętnie przyłączyły się do jej przedsięwzięcia:

Pomysł wystawy spotkał się z dużą aprobatą kierownik WTZ Danuty Bernacik w Przewozie w gminie Kozienice. Jak przyznała była to doskonała forma terapii dla jej podopiecznych. – Sesja zdjęciowa to dobra zabawa i wzmocnienie poczucia własnej wartości – wyjaśniła kierownik:

Słowa te potwierdzają uśmiechy uczestników warsztatu, którzy brali udział w wernisażu:

Komisarzem wystawy jest Franciszek Subocz, który opiekuje się Galerią na Basenie. Była to już 63 wystawa w tym miejscu. – Siła tej galerii polega na tym, że odbywają się tu regularne wystawy, sześć do ośmiu rocznie – mówił Franciszek Subocz. – Zdjęcia w Galerii ogląda wiele ludzi w drodze do siłowni czy sali fitness – dodał komisarz:

Wystawę można oglądać do 7 października.

Zapraszamy do nas: