Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /REGION/Piknik sportowy dla seniorów

Informacje z regionu.

Piknik sportowy dla seniorów

09 wrzesień 2019 / Tekst

Czas dbania o swoją kondycję i zdrowie nigdy się nie kończy. Niezależnie od tego ile masz lat możesz wziąć udział w Pikniku „Mazowsze Seniorom” – Aktywnie – zdrowo – sportowo. Jest to propozycja dla osób w wieku 55+, które nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej.

Piknik sportowy dla seniorów
fot. MTKKF

Piknik odbędzie się w sobotę 14 września w godzinach 10:00-17:00 w obiektach sportowych Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach. Celem imprezy jest wykształcenie w pokoleniu osób starszych potrzeby dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zrozumienia egzystencjalnej potrzeby ruchu, jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej oraz promowanie aktywnego stylu życia.

Organizatorem pikniku jest Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej razem z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu i Gminą Kozienice – Cieszymy się, że już drugi raz na terenie naszego ośrodka, w otoczeniu natury, odbędzie się impreza dla seniorów – mówił Marcin Zmitrowicz, dyrektor KCRiS. – Na uczestników czekać będzie wiele zawodów i konkursów - dodał:

Wśród konkurencji znalazły się: bieg na dystansie 40 m, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, strzelanie z łuku, strzelanie z broni pneumatycznej, ergometry wioślarskie, dart, tenis stołowy i tenis ziemny.

Natomiast w Miasteczku Zdrowego Seniora skorzystać będzie można z bezpłatnych badań oraz porad zdrowotnych (m.in. pomiary tętna, cukru, tkanki tłuszczowej), wziąć udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów.

Będzie także coś dla duszy. Na Scenie dla Seniora prezentowane będą programy artystyczne.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY