Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /REGION/Dozór policyjny dla nieodpowiedzialnych sióstr

Informacje z regionu.

Dozór policyjny dla nieodpowiedzialnych sióstr

10 wrzesień 2019 / Tekst

Wobec dwóch kobiety z Kozienic, które zostawiły swoje dzieci bez opieki w nocy 5/6 września, zostały zastosowane środki zapobiegawcze. Co dwa dni muszą stawiać się w komendzie policji i powstrzymać się od nadużywania alkoholu.

Dozór policyjny dla nieodpowiedzialnych sióstr
ilustracja, fot. cocoparisienne/Pixabay.com

W nocy 5/6 września w Kozienicach przerażający krzyk małego dziecka obudził mieszkańców sąsiedniego bloku. Gdy jeden z lokatorów wyszedł na balkon, zobaczył na parapecie sąsiedniego bloku, na drugim piętrze, stojącą dziewczynkę, która płakała i wołała „mamusiu wróć do domu”. O całym zdarzeniu powiadomił policję. Funkcjonariusze szybko dotarli pod wskazany adres.

W mieszkaniu znaleźli trójkę małych dzieci w wieku 3, 4 i 6-lat bez opieki. Jak się później okazało ich matki to dwie siostry w wieku 23 i 25 lat, które w tym czasie bawiły się na imprezie. Po powrocie do domu zostały aresztowane, a badania na zawartość alkoholu u obydwu wykazały około 2 promili. Postępowanie zostało zainicjowane tuż po zdarzeniu i jest w toku. – Panie przedstawione mają zarzuty. Zostały przesłuchane i został zastosowany wobec nich środek zapobiegawczy – mówi Beata Galas, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu:

Środek zapobiegawczy polega na stawianiu się co dwa dni w komendzie powiatowej policji i powstrzymywaniu się od nadużywania alkoholu.

Sprawa jest w rozpoznaniu w prokuraturze w Kozienicach. Zarzuty jakie zostały przedstawione kobietom dotyczą narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź nastąpienia poważnego uszkodzenia ciała poprzez pozostawienie ich bez opieki.

Za to przestępstwo grozi nawet 5 lat więzienia.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY