Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci biskupi Tymoteusz i Tytus
Dziś jest: 26 stycznia 2020

REGION

Robert Telus: Będą te same możliwości

10 września 2019, 14:06 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Wyrównanie dopłat dla rolników pozwoli na sprawiedliwą konkurencję, uważa poseł Robert Telus.

Wyrównanie dopłat dla polskich rolników wyrówna ich szanse na europejskim rynku. - Będziemy mieć w Unii Europejskiej te same warunki, te same możliwości i będziemy wtedy móc konkurować - tak poseł Robert Telus komentuje obietnicę Jarosława Kaczyńskiego dotyczącą wyrównania dopłat dla polskich rolników do poziomu europejskiego.

Opoczyński parlamentarzysta chwali także planowane podniesienie minimalnej płacy. Jego zdaniem jest to również sposób na dogonienie Unii Europejskiej.

Poseł Robert Telus uważa, że wzrost płacy minimalnej nie wpłynie w sposób znaczący na podwyżki cen. Zdaniem posła, nie powinien być również zbyt dużym obciążeniem dla przedsiębiorców, bo ci i tak, chcąc zatrudniać pracowników, muszą im zaproponować dobre warunki płacowe. - Pracodawcy i tak podnoszą pensje, bo to wymusił rynek - przekonuje poseł.

Na konwencji wyborczej w Lublinie prezes PiS obiecał wyrównanie dopłat dla polskich rolników do europejskiego poziomu. Mówił także, że płaca minimalna na koniec 2020 roku wyniesie 3 tys. zł, a w 2023 roku 4 tys. zł. W 2021 roku większość emerytów ma także otrzyma aż dwie „trzynastki”.

Zapraszamy do nas: