Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Irena Nalewajko: jestem kobietą przedsiębiorczą

Radio Plus Radom

Irena Nalewajko: jestem kobietą przedsiębiorczą

10 wrzesień 2019 / Tekst

Lubi twórczość Hanki Bielickiej. Prowadzi działalność gospodarczą i charytatywną. Teraz chce spróbować sił w wyborach do polskiego parlamentu. Irena Nalewajko z Pionek - bo o niej mowa - to również laureatka nagrody kobieta przedsiębiorcza i człowiek roku w regionie radomskim.

KW PSL
KW PSL

Irena Nalewajko lubi podkreślać swoje przywiązanie do polskiej aktorki Hanki Bielickiej. - Lubię jej twórczość. Staram się również ją naśladować w czasie spotkań z seniorami. Przez całe życie przekazywała twórczą wiedzę dla kobiet - powiedziała gość Bilansu Dnia.

Irena Nalewajko powiedziała, że trzeba dzisiaj inwestować w seniorów i prowadzić politykę senioralną. - Trzeba ich wspierać. Społeczeństwo się starzeje. Seniorów trzeba zachęcać do aktywnego trybu życia - powiedziała.

Irena Nalewajko ma wykształcenie wyższe ekonomiczne. Prowadzi także swoją firmę odzieżową. - Był czas, kiedy zatrudniałam ponad 100 osób. W firmie jak i w życiu kieruje się zasadą - człowiek jest wartością najwyższą - mówi nasz gość.

W dalszej części rozmowy poruszyliśmy temat płacy minimalnej, która w 20203 roku ma wynosić aż 4 tys. zł brutto. - Każdy chce więcej zarabiać, ale myślę, że nie da się tego wykonać w tak szybkim tempie. To może grozić upadkiem wielu firm. W mojej branży brakuje fachowców, dlatego będziemy chcieli utrzymać ludzi za wszelka cenę - powiedziała właścicielka firmy odzieżowej, która będzie chciała spróbować swoich sił w wyborach parlamentarnych.

- Osiągnęłam wiele w życiu. Teraz chce to wszystko wykorzystać na rzecz kraju. Trzeba zastanowić się nad emeryturą bez podatku. Jak można przeżyć za 1200 złotych miesięcznie. Cieszę się, że PSL ma pomysł dla młodych małżeństw, czyli 50 tys. zł na wkład własny z budżetu państwa - powiedziała Irena Nalewajko, z którą rozmawiał Radosław Mizera:

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4