Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci biskupi Tymoteusz i Tytus
Dziś jest: 26 stycznia 2020

REGION

Kolejne pieniądze dla strażaków-ochotników

10 września 2019, 13:18 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Remonty strażnic i zakup sprzętu gaśniczego - samorząd województwa mazowieckiego przegłosował uchwały w sprawie udzielenia dofinansowania poszczególnym strażnicom. 

"MAZOWIECKIE STRAŻNICE OSP-2019”

W ramach zadania "MAZOWIECKIE STRAŻNICE OSP-2019” w budżecie województwa zabezpieczone zostały dwa miliony złotych. Dzięki oszczędnościom w wysokości 12 400 zł oraz przyznaną przez Zarząd Województwa Mazowieckiego dodatkową kwotą w wysokości 74 400 zł pomoc otrzymały gminy z listy rezerwowej. Beneficjenci zadeklarowali również, że w przypadku otrzymania dotacji w późniejszym terminie zrealizują remonty, o które wnioskowały.

Wśród sześciu gmin z listy rezerwowej, które otrzymały dofinansowanie znalazła się gmina Rusinów. OSP Przystałowice Małe na remont tynków oraz podłogi w garażu strażnicy otrzyma 12 400 zł. Dofinansowanie dostaną również gminy: Nasielsk, Gołymin-Ośrodek, Dąbrówka, Żabia Wola i Szczawin Kościelny.

OSP 2019 zakup samochodów i sprzętu gaśniczego

7 850 000 zł trafi do poszczególnych gmin na zakup nowych średnich i ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe, nowych lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz nowego sprzętu specjalistycznego dla jednostek OSP. Zgodnie z zapisami przyjętej we wtorek, 10 września uchwały dofinansowanie trafi do gmin regionu radomskiego:

  • Gminy Rusinów (OSP Rusinów) - dofinansowanie na sprzęt specjalistyczny w wysokości 5 200 zł
  • Gminy Rusinów (OSP Zychorzyn) - dofinansowanie na sprzęt specjalistyczny w wysokości 4 716,50 zł
  • Gminy Stara Błotnica (OSP Stara Błotnica) - dofinansowanie na średni samochód ratowniczo-gaśniczy w wysokości 100 000 zł
  • Miasta i Gminy Lipsko (OSP Maruszów) - dofinansowanie na średni samochód ratowniczo-gaśniczy w wysokości 100 000 zł
  • Gmina Jastrzębia (OSP Mąkosy Stare) - dofinansowanie na średni samochód ratowniczo-gaśniczy w wysokości 50 000 zł
Zapraszamy do nas: