Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Polska pod Krzyżem

wtorek, 10 września 2019 21:53 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay
Elżbieta Warchoł

Modlitwa w parafiach diecezji radomskiej w ramach ogólnopolskiej akcji Polska pod Krzyżem

Podajemy przykładowe inicjatywy modlitewne podjęte w różnych parafiach diecezji radomskiej w ramach ogólnopolskiej akcji Polska pod Krzyżem. W parafii Chrystusa Króla w Radomiu ( os. Gołębiów I), w sobotę, 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Św. sprawowane będą Msze św. o 7.00 i 18.00, a o godz. 15.00 Droga Krzyżowa, na zakończenie której nastąpi ucałowanie Krzyża.

W parafii M. B. Miłosierdzia (os. XV lecia) o godz. 17. 30 odbędzie się Droga Krzyżowa wynagradzająca za zniewagę Krzyża Świętego w naszej Ojczyźnie

W kościele Św. Rodziny (ul. Kelles- Krauza) poświęcona zostanie pamiątkowa tablica z kamieniem z Grobu Pańskiego. Tablica, będzie umieszczona pod krzyżem przy bocznym wejściu do kościoła, będzie nie tylko pamiątką ogólnopolskiego Spotkania pod Krzyżem, ale będzie przypominała prawdę, że Krzyż i Zmartwychwstanie są ze sobą nierozerwalnie złączone. Uroczystość odbędzie się w niedzielę, 15 września na Mszy św. o godz. 12.00.

W kościele św. Jana Chrzciciela Fara Msze święte jak w dzień powszedni o godz. 7. 00, 7. 45 i 18. 00. Po każdej Mszy ucałowanie relikwii Krzyża św.

W parafii Chrystusa Kapłana o godz. 17 sprawowana będzie Msza święta, po niej o godz. 18 przejście do Stacji I i modlitwa przy krzyżu u zbiegu ul. Starokrakowskiej i Starowiejskiej, następnie o godz. 18. 20 modlitwa przy krzyżu u zbiegu ulic Starokrakowskiej i Młyńskiej, o godz. 18. 40 modlitwa przy krzyżu misyjnym przy kościele Chrystusa Kapłana ul. Młyńska. Ok. godz. 19 adoracja krzyża, Najśw. Sakramentu w kościele oraz możliwość spowiedzi i adoracja w ciszy. O godz. 21 Apel Jasnogórski w łączności z Włocławkiem i Jasną Górą.

W kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus ( os. Borki) odbędzie się wspólna modlitwa o godz. 15

W kościele M. B. Królowej Apostołów ( os. Młodzianów) w sobotę, 14 września Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Modlitwa także o godz. 15 przy krzyżu na Godowie.

W kościele M. B. Królowej Świata- księży filipinów (os. Nad Potokiem) o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej Droga Krzyżowa zakończona ucałowaniem relikwii Krzyża św.

W sobotę, 14 września odpust w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Kazania będzie głosił ks. dr Michał Krawczyk. Po sumie odbędzie się procesja.

W parafii M. B. Bolesnej (os. Obozisko) o godzinie 17.00 przy krzyżu w parku Obozisko, koło Sądu Okręgowego rozpocznie się Droga Krzyżowa. Na zakończenie o godzinie 18 sprawowana będzie Msza św. a po niej odbędzie się adoracja krzyża, najpierw wspólna, potem indywidualna. Będzie można osobiście podejść do krzyża i adorować go. Duszpasterze zachęcają, by zabrać ze sobą krzyże z domów, aby pokazać przywiązanie do tajemnicy krzyża.

W kościele św. brata Alberta (Prędocinek) sprawowana będzie Msza św. o g. 18.00 dla uczczenia znaku naszego zbawienia, a po Mszy św. Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny. Na koniec ucałowanie krzyża misyjnego.

W kościele garnizonowym św. Stanisława bpa - proboszcz ks. ppłk. Kryspin Rak zaprasza do uczczenia znaku Krzyża przez udział we Mszy świętej o godz. 12.00

W Bazylice Mniejszej św. Kazimierza ( os. Zamłynie) o godz. 18 sprawowana będzie Msza św. po niej odprawiona będzie Droga Krzyżowa.

W parafii Miłosierdzia Bożego w Przysusze o godz. 15 odbędzie się modlitwa przed Krzyżem misyjnym.

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu odpust parafialny. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, suma z procesją o godz. 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. Słowo Boże będzie głosił ks. Łukasz Zieliński. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. W łączoności z akcją Polska pod Krzyżem o godz. 17 sprawowane będzie nabożeństwo.

W sanktuarium M. B. Ostrobramskiej w Skarżysku- Kamiennej od godz. 20 do 21 odbędzie się adoracja Krzyża.

W parafii M. B. Częstochowskiej ( Kaptur) Po Mszy św. o godz. 18 odbędzie się procesja do Krzyża przy probostwie i nabożeństwo

 W Pionkach parafia św. Barbary w jedności z uczestnikami modlitewnego spotkania Polska pod Krzyżem we Włocławku organizuje Drogę Krzyżową

W parafii N. M. Panny Królowej Polski w Pionkach o godz. 17. 15 rozpocznie się Różaniec, następnie o godz. 18.00 Msza św. i adoracja krzyża do godz. 21.00.

Zapraszamy do nas: