Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Polska pod Krzyżem

Diecezja Radomska

Polska pod Krzyżem

10 wrzesień 2019 / Tekst

Modlitwa w parafiach diecezji radomskiej w ramach ogólnopolskiej akcji Polska pod Krzyżem

Polska pod Krzyżem
za: pixabay

Podajemy przykładowe inicjatywy modlitewne podjęte w różnych parafiach diecezji radomskiej w ramach ogólnopolskiej akcji Polska pod Krzyżem. W parafii Chrystusa Króla w Radomiu ( os. Gołębiów I), w sobotę, 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Św. sprawowane będą Msze św. o 7.00 i 18.00, a o godz. 15.00 Droga Krzyżowa, na zakończenie której nastąpi ucałowanie Krzyża.

W parafii M. B. Miłosierdzia (os. XV lecia) o godz. 17. 30 odbędzie się Droga Krzyżowa wynagradzająca za zniewagę Krzyża Świętego w naszej Ojczyźnie

W kościele Św. Rodziny (ul. Kelles- Krauza) poświęcona zostanie pamiątkowa tablica z kamieniem z Grobu Pańskiego. Tablica, będzie umieszczona pod krzyżem przy bocznym wejściu do kościoła, będzie nie tylko pamiątką ogólnopolskiego Spotkania pod Krzyżem, ale będzie przypominała prawdę, że Krzyż i Zmartwychwstanie są ze sobą nierozerwalnie złączone. Uroczystość odbędzie się w niedzielę, 15 września na Mszy św. o godz. 12.00.

W kościele św. Jana Chrzciciela Fara Msze święte jak w dzień powszedni o godz. 7. 00, 7. 45 i 18. 00. Po każdej Mszy ucałowanie relikwii Krzyża św.

W parafii Chrystusa Kapłana o godz. 17 sprawowana będzie Msza święta, po niej o godz. 18 przejście do Stacji I i modlitwa przy krzyżu u zbiegu ul. Starokrakowskiej i Starowiejskiej, następnie o godz. 18. 20 modlitwa przy krzyżu u zbiegu ulic Starokrakowskiej i Młyńskiej, o godz. 18. 40 modlitwa przy krzyżu misyjnym przy kościele Chrystusa Kapłana ul. Młyńska. Ok. godz. 19 adoracja krzyża, Najśw. Sakramentu w kościele oraz możliwość spowiedzi i adoracja w ciszy. O godz. 21 Apel Jasnogórski w łączności z Włocławkiem i Jasną Górą.

W kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus ( os. Borki) odbędzie się wspólna modlitwa o godz. 15

W kościele M. B. Królowej Apostołów ( os. Młodzianów) w sobotę, 14 września Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Modlitwa także o godz. 15 przy krzyżu na Godowie.

W kościele M. B. Królowej Świata- księży filipinów (os. Nad Potokiem) o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej Droga Krzyżowa zakończona ucałowaniem relikwii Krzyża św.

W sobotę, 14 września odpust w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Kazania będzie głosił ks. dr Michał Krawczyk. Po sumie odbędzie się procesja.

W parafii M. B. Bolesnej (os. Obozisko) o godzinie 17.00 przy krzyżu w parku Obozisko, koło Sądu Okręgowego rozpocznie się Droga Krzyżowa. Na zakończenie o godzinie 18 sprawowana będzie Msza św. a po niej odbędzie się adoracja krzyża, najpierw wspólna, potem indywidualna. Będzie można osobiście podejść do krzyża i adorować go. Duszpasterze zachęcają, by zabrać ze sobą krzyże z domów, aby pokazać przywiązanie do tajemnicy krzyża.

W kościele św. brata Alberta (Prędocinek) sprawowana będzie Msza św. o g. 18.00 dla uczczenia znaku naszego zbawienia, a po Mszy św. Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny. Na koniec ucałowanie krzyża misyjnego.

W kościele garnizonowym św. Stanisława bpa - proboszcz ks. ppłk. Kryspin Rak zaprasza do uczczenia znaku Krzyża przez udział we Mszy świętej o godz. 12.00

W Bazylice Mniejszej św. Kazimierza ( os. Zamłynie) o godz. 18 sprawowana będzie Msza św. po niej odprawiona będzie Droga Krzyżowa.

W parafii Miłosierdzia Bożego w Przysusze o godz. 15 odbędzie się modlitwa przed Krzyżem misyjnym.

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu odpust parafialny. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, suma z procesją o godz. 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. Słowo Boże będzie głosił ks. Łukasz Zieliński. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. W łączoności z akcją Polska pod Krzyżem o godz. 17 sprawowane będzie nabożeństwo.

W sanktuarium M. B. Ostrobramskiej w Skarżysku- Kamiennej od godz. 20 do 21 odbędzie się adoracja Krzyża.

W parafii M. B. Częstochowskiej ( Kaptur) Po Mszy św. o godz. 18 odbędzie się procesja do Krzyża przy probostwie i nabożeństwo

 W Pionkach parafia św. Barbary w jedności z uczestnikami modlitewnego spotkania Polska pod Krzyżem we Włocławku organizuje Drogę Krzyżową

W parafii N. M. Panny Królowej Polski w Pionkach o godz. 17. 15 rozpocznie się Różaniec, następnie o godz. 18.00 Msza św. i adoracja krzyża do godz. 21.00.

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4