Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

RADOM

[WIZUALIZACJA] Cztery nowe boiska w Radomiu?

środa, 11 września 2019 12:20 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Na Michałowie mogą powstać cztery pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej. Koszt to 12 mln zł.

Dziś nadzwyczajna sesja rady miejskiej. Jedynym punktem będą zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Chodzi tutaj o zwiększenie nakładów na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu, wymianę oświetlenia na stadionie przy ul. Narutowicza, remont boiska przy ul. Rapackiego, a także budowę kompleksu boisk treningowych na Michałowie.

Prezydent Radosław Witkowski przedstawił dzisiaj wizualizację kompleksu treningowego przy ul. Łokietka na Michałowie. Ma składać się z czterech pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej z szatniami, trybunami i parkingiem.

- Chcemy, żeby powstały tu cztery boiska - trzy trawiaste i jedno sztuczne pod balonem. Wszystkie boiska będą oświetlone, a pod balonem podgrzewane, o wymiarach odpowiadających przepisom gry w piłkę nożną - 105x65 m, natomiast zadaszone 111x69 metrów - tłumaczy prezydent Radosław Witkowski.

Koszt inwestycji to 12 mln zł.

- Kierujemy się nie tylko takimi względami, jak wytyczne Polskiego Związku Piłki Nożnej, które są jednoznaczne i określają, że to dużego boiska musimy mieć również kompleks boisk treningowych, ale także chcemy, żeby to był kolejny obiekt, który zrealizujemy w ramach Radomskiego Centrum Sportu. Te boiska nie będą służyły tylko młodym adeptom gry w piłkę nożną, ale również radomianom - mówi prezydent.

Zapraszamy do nas: