Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /REGION/Seniorzy z Kozienic rozpoczęli naukę

Informacje z regionu

Seniorzy z Kozienic rozpoczęli naukę

11 wrzesień 2019 / Tekst

Idea nauki przez całe życie zyskuje na popularności w kraju i na świecie. Doskonale wpisują się w nią słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Jeden z nich działa w Kozienicach. Jego studenci rozpoczęli dziś kolejny rok nauki.

Seniorzy z Kozienic rozpoczęli naukę
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom

W środę 11 września miała miejsce uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach. UTW działa w mieście przy Kozienickim Domu Kultury i w tym roku rozpoczęła się dwunasta edycja. Jak przyznaje Elwira Kozłowska, dyrektor KDK i jednocześnie inicjator Uniwersytetu, zainteresowanie projektem przerosło najśmielsze oczekiwania. – Kiedy dwanaście lat temu tworzyliśmy UTW, marzyliśmy o tym, żeby zgłosiło się chociaż trzydzieści osób – wspomina dyrektor. Przez ponad dekadę wiele się zmieniło. Dzisiaj UTW liczy prawie 600 słuchaczy, którzy mogą korzystać z bogatej oferty. – Oprócz wykładów w każdą środę, na liście zajęć fakultatywnych jest trzydzieści różnych propozycji. Zajęcia: ruchowe, muzyczne, hobbystyczne, pływanie, tenis, czy brydż – wyjaśnia Elwira Kozłowska:

W tym roku wykłady dla seniorów wygłoszą m.in.: Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Mirosław Pułkowski – zastępca burmistrza gminy Kozienice ds. technicznych, czy dr Zbigniew Kuźmiuk – europoseł. Natomiast prowadzącym wykład inauguracyjny był dziennikarz radiowy - Paweł Sztompke, który mówił o muzyce kina. – Według mnie jest to temat bardzo ciekawy bez względu na wiek – przyznał Paweł Sztompke. – Wykład będzie wzbogacony dźwiękiem. Odniosę się do różnych filmów dlatego wysłuchamy różnorodnej muzyki – dodał:

Jak się przekonaliśmy, UTW dla wielu słuchaczy to nie tylko cotygodniowe wykłady. To coś znacznie więcej:

Jak zawsze inauguracja nowego roku akademickiego miała podniosły charakter. Rozpoczął go hymn studentów Gaudeamus igitur (łac. „Radujmy się więc”) w wykonaniu Chóru Trzeciego Wieku:

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski i wiceprzewodnicząca rady powiatu Małgorzata Bebelska. Oboje życzyli owocnej pracy przez najbliższe 10 miesięcy i radości z życia. Ci którzy znają Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozienicach wiedzą, że życzenia te mają duże szanse na spełnienie.

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4