Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

RADOM

Fabryka Broni odzyska blask

środa, 11 września 2019 12:51 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Kolejny krok do rewitalizacji dawnych budynków Fabryki Broni przy ul. Przemysłowej w Radomiu. Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała umowę na projekt przebudowy nieruchomości. Zlecenie obejmuje też uzyskanie pozwolenia na budowę i wykonanie kosztorysu.

Podpisy pod umową złożyli wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Dariusz Śliwowski i prezes firmy Pas Projekt Sp. z o. o. Małgorzata Golenko. W zmodernizowanym budynku powstanie ponad 14 tys. m2 powierzchni biurowej i prawie 4 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej oraz dwa dziedzińce użytkowe. Pracę​ znajdzie tam ok. 2 tysięcy osób.

Zakres prac został podzielony na trzy główne etapy. Firma ma za zadanie opracować kompletną wielobranżową dokumentację projektową wymaganą do wystąpienia o uzyskanie pozwolenia na budowę, uzyska pozwolenie na budowę, a następnie opracować kompletną dokumentację wykonawczą i kosztorysową. Wartość umowy to ok. 1 mln 400 tys. złotych. Zakończenie prac projektowych przewidziane jest na II półrocze 2020 roku.

- Od momentu ogłoszenia planu rewitalizacji dawnej Fabryki Broni wiele udało nam się zrobić. Wyłoniona firma opracowała koncepcję architektoniczną i program funkcjonalno-użytkowy inwestycji. Po uzyskaniu stosownych pozwoleń wybraliśmy spółkę, która od połowy lipca zajmuje się porządkowaniem i rozbiórką niepotrzebnych przybudówek, te prace zakończą się jeszcze we wrześniu. Efekty zaczynają być powoli widoczne. Dzisiaj z kolei, po podpisaniu umowy, prace projektowe rozpocznie Pas Projekt. Jestem przekonany, że efekt zachwyci wszystkich – mówi wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Dariusz Śliwowski:

- Wybraliśmy Radom, bo to miasto potrzebuje i zasługuje na inwestycje takie, jak nasza Fabryka. Chciałbym wierzyć, że władze miasta będą gotowe pomóc nam w realizacji projektu, który może otworzyć nowy rozdział jego gospodarczej historii. Dziś nie widzę lepszych szans na stworzenie w Radomiu nowoczesnych miejsc pracy niż inwestycja ARP. Mamy nadzieję, że miasto wesprze nasze działania bardziej niż do tej pory. Na miarę swoich możliwości i znaczenia Fabryki dla Radomia  - dodaje wiceprezes.  

Pas Projekt już od 20 lat zajmuje się zmianą przestrzeni publicznej na terenie całej Polski. - Wieloletnie doświadczenie zawodowe ukształtowało naszą pozycję na rynku w sektorze inwestycji związanych z obiektami użyteczność publicznej. Firma nieustannie się rozwija. Z wielkim zaangażowaniem i pasją podchodzimy do powierzonego nam zadania – mówi prezes zarządu pracowni Pas Projekt Małgorzata Golenko:

Ważnym elementem realizacji inwestycji przy ul. Przemysłowej w Radomiu jest stworzenie odpowiedniej liczby miejsc parkingowych. Docelowo ma powstać ok. 200 miejsc parkingowych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem roboty budowlane rozpoczną się jeszcze w 2020 roku. Oddanie budynku do użytku planowane jest na początek 2022 roku.

 

Zapraszamy do nas: