Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /RADOM/Fabryka Broni odzyska blask

Wiadomości z Radomia

Fabryka Broni odzyska blask

11 wrzesień 2019 / Tekst

Kolejny krok do rewitalizacji dawnych budynków Fabryki Broni przy ul. Przemysłowej w Radomiu. Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała umowę na projekt przebudowy nieruchomości. Zlecenie obejmuje też uzyskanie pozwolenia na budowę i wykonanie kosztorysu.

Fabryka Broni odzyska blask
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom

Podpisy pod umową złożyli wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Dariusz Śliwowski i prezes firmy Pas Projekt Sp. z o. o. Małgorzata Golenko. W zmodernizowanym budynku powstanie ponad 14 tys. m2 powierzchni biurowej i prawie 4 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej oraz dwa dziedzińce użytkowe. Pracę​ znajdzie tam ok. 2 tysięcy osób.

Zakres prac został podzielony na trzy główne etapy. Firma ma za zadanie opracować kompletną wielobranżową dokumentację projektową wymaganą do wystąpienia o uzyskanie pozwolenia na budowę, uzyska pozwolenie na budowę, a następnie opracować kompletną dokumentację wykonawczą i kosztorysową. Wartość umowy to ok. 1 mln 400 tys. złotych. Zakończenie prac projektowych przewidziane jest na II półrocze 2020 roku.

- Od momentu ogłoszenia planu rewitalizacji dawnej Fabryki Broni wiele udało nam się zrobić. Wyłoniona firma opracowała koncepcję architektoniczną i program funkcjonalno-użytkowy inwestycji. Po uzyskaniu stosownych pozwoleń wybraliśmy spółkę, która od połowy lipca zajmuje się porządkowaniem i rozbiórką niepotrzebnych przybudówek, te prace zakończą się jeszcze we wrześniu. Efekty zaczynają być powoli widoczne. Dzisiaj z kolei, po podpisaniu umowy, prace projektowe rozpocznie Pas Projekt. Jestem przekonany, że efekt zachwyci wszystkich – mówi wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Dariusz Śliwowski:

- Wybraliśmy Radom, bo to miasto potrzebuje i zasługuje na inwestycje takie, jak nasza Fabryka. Chciałbym wierzyć, że władze miasta będą gotowe pomóc nam w realizacji projektu, który może otworzyć nowy rozdział jego gospodarczej historii. Dziś nie widzę lepszych szans na stworzenie w Radomiu nowoczesnych miejsc pracy niż inwestycja ARP. Mamy nadzieję, że miasto wesprze nasze działania bardziej niż do tej pory. Na miarę swoich możliwości i znaczenia Fabryki dla Radomia  - dodaje wiceprezes.  

Pas Projekt już od 20 lat zajmuje się zmianą przestrzeni publicznej na terenie całej Polski. - Wieloletnie doświadczenie zawodowe ukształtowało naszą pozycję na rynku w sektorze inwestycji związanych z obiektami użyteczność publicznej. Firma nieustannie się rozwija. Z wielkim zaangażowaniem i pasją podchodzimy do powierzonego nam zadania – mówi prezes zarządu pracowni Pas Projekt Małgorzata Golenko:

Ważnym elementem realizacji inwestycji przy ul. Przemysłowej w Radomiu jest stworzenie odpowiedniej liczby miejsc parkingowych. Docelowo ma powstać ok. 200 miejsc parkingowych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem roboty budowlane rozpoczną się jeszcze w 2020 roku. Oddanie budynku do użytku planowane jest na początek 2022 roku.

 

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4