Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Dariusz Wójcik: trzeba wstrzymać decyzje ws. RCS

Radio Plus Radom

Dariusz Wójcik: trzeba wstrzymać decyzje ws. RCS

11 wrzesień 2019 / Tekst

Radny Dariusz Wójcik będzie apelował do prezydenta miasta o wstrzymanie dalszych prac przy dokończeniu budowy Radomskiego Centrum Sportu. Szef klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej mówił o tym w audycji Bilans Dnia.

Dariusz Wójcik
Dariusz Wójcik

- Jestem zaniepokojony specyfikacją istotnych warunków zamówienia. Rozmawiałem ze specjalistami w tej dziedzinie. Niepokoi mnie sama inwentaryzacja, która została przeprowadzona za pomocą kamery w technologii 3D. To dziwna forma tych działań. Trzeba to zrobić "na piechotę". Przy tak dużej inwestycji takie sytuacje nie powinny mieć miejsca - mówił polityk PiS w Bilansie Dnia.

Dodał, że firma, która wejdzie na plac budowy nie przejmuje gwarancji na rzeczy, które wykonał poprzedni wykonawca. - Odpowiedzialny gospodarz robi przetarg i wykonuje szczegółową inwentaryzację i zawiera obowiązek gwarancji. Tak było w przypadku budowy sądu w Radomiu. Tam inwentaryzacja trwała rok czasu - mówił Dariusz Wójcik.

- Dzisiaj rządzenie miastem to taka gra w monopol. Jak czegoś nam brakuje, to sobie kupujemy. Inwestycja będzie prawie dwukrotnie droższa niż pierwotnie zakładano - dodał szef klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej.

- Dzisiejsza mamy nadzwyczajną sesję, która została zwołana w trybie pilnym. Co mamy w jej programie? Remont boiska przy Rapackiego, remont oświetlenia przy Narutowicza, czy budowę kompleksu boisk na Michałowie. Nie mamy na to pieniędzy. Emitowane mają być kolejne obligacje, które będą dalej zadłużać miasto. Dlatego będę apelował do prezydenta, abyśmy dzisiaj wstrzymali się od decyzji w tej sprawie, bo mamy gorący czas kampanii. My chcemy tej hali, ale trzeba to zrobić z głową - powiedział radny Dariusz Wójcik, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4