Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /RADOM/Nowy, ale dawno obiecany łącznik dla rowerów

Wiadomości z Radomia

Nowy, ale dawno obiecany łącznik dla rowerów

11 wrzesień 2019 / Tekst

Na skrzyżowaniu Żeromskiego/Czachowskiego w Radomiu będzie łącznik dla rowerów. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg. Co ciekawe, to projekt Bractwa Rowerowego z budżetu obywatelskiego na... 2017 rok.

Nowy, ale dawno obiecany łącznik dla rowerów
fot. Bractwo Rowerowe w Radomiu

- Cieszę się, że ciągłe upominanie się o realizację zaległych zadań z budżetu obywatelskiego znalazło swój szczęśliwy finał. Po dwóch latach opóźnienia ogłoszono przetarg na wykonanie projektu jaki złożyłem w imieniu Bractwa Rowerowego do budżetu obywatelskiego 2017. Projekt dotyczy budowy czwartego wlotu dostępnego tylko dla rowerzystów na skrzyżowaniu Żeromskiego / Czachowskiego / Batorego. Celem projektu jest ułatwienie dostępu do Parku Leśniczówka dla rowerzystów jadących od strony południowej miasta oraz umożliwienie ominięcia zatłoczonego skrzyżowania Żeromskiego / Zbrowskiego - wyjaśnia kanclerz Bractwa Sebastian Pawłowski.

 Rowerzyści będą po raz pierwszy mieli sygnalizatory trzykomorowe, geometria typu trąbka ułtawi wyjazd z łącznika na jezdnię ul. Żeromskiego. Użytkownicy jednośladów będą ponadto wykrywani automatycznie. W związku z przebudową skrzyżowania skoordynowana zostanie sygnalizacja ze skrzyżowaniem Żeromskiego / Zbrowskiego.

Bractwo Rowerowe proponowało, aby rowerzyści jadący ul. Żeromskiego po przejechaniu poprzecznej jezdni ul. Czachowskiego ustawiali się prostopadle do dotychczasowego kierunku na specjalnej śluzie, a następnie kontynuowali jazdę w kierunku ul. Batorego, po otrzymaniu sygnału zielonego.  - Jadąc w ten sposób nie musieliby oczekiwać na wewnętrznym pasie ruchu ul. Żeromskiego i blokować samochodów jadących w kierunku lotniska - argumentuje Sebastian Pawłowski. MZDiK nie przystał na tę propozycję. 

Łącznik ma zostać wykonany do 10 grudnia tego roku.

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4