Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci biskupi Tymoteusz i Tytus
Dziś jest: 26 stycznia 2020

RADOM

Nowy, ale dawno obiecany łącznik dla rowerów

11 września 2019, 15:42 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Bractwo Rowerowe w Radomiu
Jakub Szczechowski

Na skrzyżowaniu Żeromskiego/Czachowskiego w Radomiu będzie łącznik dla rowerów. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg. Co ciekawe, to projekt Bractwa Rowerowego z budżetu obywatelskiego na... 2017 rok.

- Cieszę się, że ciągłe upominanie się o realizację zaległych zadań z budżetu obywatelskiego znalazło swój szczęśliwy finał. Po dwóch latach opóźnienia ogłoszono przetarg na wykonanie projektu jaki złożyłem w imieniu Bractwa Rowerowego do budżetu obywatelskiego 2017. Projekt dotyczy budowy czwartego wlotu dostępnego tylko dla rowerzystów na skrzyżowaniu Żeromskiego / Czachowskiego / Batorego. Celem projektu jest ułatwienie dostępu do Parku Leśniczówka dla rowerzystów jadących od strony południowej miasta oraz umożliwienie ominięcia zatłoczonego skrzyżowania Żeromskiego / Zbrowskiego - wyjaśnia kanclerz Bractwa Sebastian Pawłowski.

 Rowerzyści będą po raz pierwszy mieli sygnalizatory trzykomorowe, geometria typu trąbka ułtawi wyjazd z łącznika na jezdnię ul. Żeromskiego. Użytkownicy jednośladów będą ponadto wykrywani automatycznie. W związku z przebudową skrzyżowania skoordynowana zostanie sygnalizacja ze skrzyżowaniem Żeromskiego / Zbrowskiego.

Bractwo Rowerowe proponowało, aby rowerzyści jadący ul. Żeromskiego po przejechaniu poprzecznej jezdni ul. Czachowskiego ustawiali się prostopadle do dotychczasowego kierunku na specjalnej śluzie, a następnie kontynuowali jazdę w kierunku ul. Batorego, po otrzymaniu sygnału zielonego.  - Jadąc w ten sposób nie musieliby oczekiwać na wewnętrznym pasie ruchu ul. Żeromskiego i blokować samochodów jadących w kierunku lotniska - argumentuje Sebastian Pawłowski. MZDiK nie przystał na tę propozycję. 

Łącznik ma zostać wykonany do 10 grudnia tego roku.

Zapraszamy do nas: