Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Bolesława Lament, dziewica
Dziś jest: 29 stycznia 2020

REGION

Dodatkowe pieniądze dla świętokrzyskich szpitali

11 września 2019, 15:33 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com ŚUW w Kielcach
Weronika Chochoł

13 milionów zł trafi do szpitali powiatowych województwa świętokrzyskiego. Wśród placówek z dofinansowaniem znalazły się m.in szpitale w Końskich czy Starachowicach.

Decyzją Ministrów Zdrowia i Finansów na funkcjonowanie szpitali powiatowych z budżetu państwa trafi dodatkowa pula środków - 13 mln złotych. Decyzja, na co mają zostać przeznaczone pieniądze należeć będzie do dyrektorów poszczególnych szpitali. - To dyrektor szpitala będzie miał możliwość przydzielenia tych środków w sposób, który uzna za stosowny. To dyrektor szpitala najlepiej wie, w jaki sposób zagospodarować te środki - mówi wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Przekazanie dodatkowych środków to jeden ze sposobów, który pozwala wspomóc bardzo ważne w województwie szpitale powiatowe, z których mieszkańcy najczęściej korzystają w momencie zagrożenia zdrowia czy życia. Wzrosną też wyceny kilkudziesięciu świadczeń wysokospecjalistycznych, które realizowane są przede wszystkim w ośrodkach referencyjnych: - Co jest jeszcze bardzo istotne, nastąpi wzrost wyceny wartości świadczeń - o cztery procent jeżeli chodzi o szpitale pierwszego stopnia i trzy procent jeżeli chodzi o szpitale drugiego stopnia - poinformował wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski.

W ostatnich latach wzrosły znacznie nakłady finansowe, które trafiają do budżetu szpitali. Od 2015 roku te nakłady zwiększyły się o 25 miliardów zł, natomiast na koniec 2024 roku wyniosą 6% PKB.

Wśród placówek znalazły się m.in.: Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach czy Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich.

Zapraszamy do nas: