Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /REGION/Dodatkowe pieniądze dla świętokrzyskich szpitali

Informacje z regionu

Dodatkowe pieniądze dla świętokrzyskich szpitali

11 wrzesień 2019 / Tekst

13 milionów zł trafi do szpitali powiatowych województwa świętokrzyskiego. Wśród placówek z dofinansowaniem znalazły się m.in szpitale w Końskich czy Starachowicach.

Dodatkowe pieniądze dla świętokrzyskich szpitali
fot. facebook.com ŚUW w Kielcach

Decyzją Ministrów Zdrowia i Finansów na funkcjonowanie szpitali powiatowych z budżetu państwa trafi dodatkowa pula środków - 13 mln złotych. Decyzja, na co mają zostać przeznaczone pieniądze należeć będzie do dyrektorów poszczególnych szpitali. - To dyrektor szpitala będzie miał możliwość przydzielenia tych środków w sposób, który uzna za stosowny. To dyrektor szpitala najlepiej wie, w jaki sposób zagospodarować te środki - mówi wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Przekazanie dodatkowych środków to jeden ze sposobów, który pozwala wspomóc bardzo ważne w województwie szpitale powiatowe, z których mieszkańcy najczęściej korzystają w momencie zagrożenia zdrowia czy życia. Wzrosną też wyceny kilkudziesięciu świadczeń wysokospecjalistycznych, które realizowane są przede wszystkim w ośrodkach referencyjnych: - Co jest jeszcze bardzo istotne, nastąpi wzrost wyceny wartości świadczeń - o cztery procent jeżeli chodzi o szpitale pierwszego stopnia i trzy procent jeżeli chodzi o szpitale drugiego stopnia - poinformował wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski.

W ostatnich latach wzrosły znacznie nakłady finansowe, które trafiają do budżetu szpitali. Od 2015 roku te nakłady zwiększyły się o 25 miliardów zł, natomiast na koniec 2024 roku wyniosą 6% PKB.

Wśród placówek znalazły się m.in.: Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach czy Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich.

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4