Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: 28 stycznia 2020

RADOM

Co dalej z Radomskim Centrum Sportu?

11 września 2019, 17:16 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

- Stoimy przed alternatywą: albo wspólnie -  ponad podziałami - działamy, żeby naprawić błędy nierzetelnego wykonawcy albo będziemy musieli spotkać się na kolejnej sesji i poprosić o pieniądze na rozbiórkę tego, co już zostało zbudowane - powiedział podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej prezydent Radomia Radosław Witkowski. W środę, 11 września zwołane zostało posiedzenie dotyczące zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Sesja zwołana została na wniosek prezydenta miasta. Radni będą dyskutować o tym, czy wprowadzić w WPF opiewającą na 46 milionów 600 tysięcy złotych zmianę. Pieniądze mają być przeznaczone na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu, a także inne zadania: oświetlenie na stadionie MOSiR, budowę kompleksu czterech boisk przy ul. Łokietka oraz remont boiska przy ul. Rapackiego. Jak poinformował prezydent Radosław Witkowski w Radomiu jest około czterech tysięcy młodych adeptów piłki nożnej, jednak obiekty służą również mieszkańcom miasta.

Najważniejszym punktem jest jednak dokończenie budowy RCS. W piątek, 6 września rozstrzygnięty został przetarg na dokończenie budowy Centrum. Wykonawca na zakończenie zadania będzie miał rok od momentu podpisania umowy. Jednak kwota, którą proponuje firma jest wyższa od tej, którą na inwestycję chce przeznaczyć miasto. Stąd wniosek prezydenta o zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Aktualnie hala widowiskowo-sportowa wykonana jest w 85 procentach, natomiast stadion - w 54 procentach.

- Mając na uwadze to, jak wygląda sytuacja Radomskiego Centrum Sportu, że wszyscy padliśmy ofiarą nierzetelnej firmy musimy zrobić wszystko, aby inwestycję dokończyć. Stoimy przed alternatywą: albo działać wspólnie - ponad podziałami albo spotkać się na sesji, podczas której będę musiał poprosić o pieniądze na rozbiórkę tego, co już zostało zbudowane - mówił podczas sesji prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, w marcu 2016 roku MOSiR podpisał umowę na wykonanie inwestycji z konsorcjum firm Maxto i RosaBud. Początkowo RCS miało być gotowe do 12 listopada 2018 roku. 1 marca bieżącego roku MOSiR rozwiązał umowę i ogłosił 2 przetargi na dokończenie inwestycji. W piątek, 6 września przetarg został rozstrzygnięty.

Trwa dyskusja radnych oraz przemówienia klubowe.

Zapraszamy do nas: