Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /RADOM/Co dalej z Radomskim Centrum Sportu?

Wiadomości z Radomia

Co dalej z Radomskim Centrum Sportu?

11 wrzesień 2019 / Tekst

- Stoimy przed alternatywą: albo wspólnie -  ponad podziałami - działamy, żeby naprawić błędy nierzetelnego wykonawcy albo będziemy musieli spotkać się na kolejnej sesji i poprosić o pieniądze na rozbiórkę tego, co już zostało zbudowane - powiedział podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej prezydent Radomia Radosław Witkowski. W środę, 11 września zwołane zostało posiedzenie dotyczące zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Sesja zwołana została na wniosek prezydenta miasta. Radni będą dyskutować o tym, czy wprowadzić w WPF opiewającą na 46 milionów 600 tysięcy złotych zmianę. Pieniądze mają być przeznaczone na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu, a także inne zadania: oświetlenie na stadionie MOSiR, budowę kompleksu czterech boisk przy ul. Łokietka oraz remont boiska przy ul. Rapackiego. Jak poinformował prezydent Radosław Witkowski w Radomiu jest około czterech tysięcy młodych adeptów piłki nożnej, jednak obiekty służą również mieszkańcom miasta.

Najważniejszym punktem jest jednak dokończenie budowy RCS. W piątek, 6 września rozstrzygnięty został przetarg na dokończenie budowy Centrum. Wykonawca na zakończenie zadania będzie miał rok od momentu podpisania umowy. Jednak kwota, którą proponuje firma jest wyższa od tej, którą na inwestycję chce przeznaczyć miasto. Stąd wniosek prezydenta o zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Aktualnie hala widowiskowo-sportowa wykonana jest w 85 procentach, natomiast stadion - w 54 procentach.

- Mając na uwadze to, jak wygląda sytuacja Radomskiego Centrum Sportu, że wszyscy padliśmy ofiarą nierzetelnej firmy musimy zrobić wszystko, aby inwestycję dokończyć. Stoimy przed alternatywą: albo działać wspólnie - ponad podziałami albo spotkać się na sesji, podczas której będę musiał poprosić o pieniądze na rozbiórkę tego, co już zostało zbudowane - mówił podczas sesji prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, w marcu 2016 roku MOSiR podpisał umowę na wykonanie inwestycji z konsorcjum firm Maxto i RosaBud. Początkowo RCS miało być gotowe do 12 listopada 2018 roku. 1 marca bieżącego roku MOSiR rozwiązał umowę i ogłosił 2 przetargi na dokończenie inwestycji. W piątek, 6 września przetarg został rozstrzygnięty.

Trwa dyskusja radnych oraz przemówienia klubowe.

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4