Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci biskupi Tymoteusz i Tytus
Dziś jest: 26 stycznia 2020

REGION

Powiatowe wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych

11 września 2019, 19:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Beeki)
Weronika Chochoł

26 tysięcy złotych dla 65 osób - w powiecie radomskim rusza nabór do programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2019”.

Program jest adresowany do członków rodzin lub opiekunów osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Pomoc uzyskać mogą mieszkańcy powiatu radomskiego. Program jest realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

- Głównym celem programu jest podniesienie umiejętności i wiedzy w zakresie opieki nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Grupę docelową będzie stanowić 65 osób, członków rodzin lub opiekunów, którzy dzięki zajęciom będą mogli podnieść swoje umiejętności i wiedzę w zakresie opieki nad bliskimi - mówi Grażyna Ciechońska - zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. - Myślę, że jest to dobra propozycja, zwłaszcza dla tych rodzin, które na co dzień opiekują się swoimi bliskimi, wymagającymi stałej opieki - dodaje dyrektor Ciechońska.

W powiecie radomskim program prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach, który zapewni specjalistów i wykwalifikowanych pracowników. Wartość programu to 26 tysięcy złotych, z czego 80 procent, czyli 20,8 tysiąca złotych pochodzi z funduszu ministerstwa, a 20 procent zapewnia Powiat Radomski w kwocie 5,2 tysiąca złotych. Dzięki temu z pomocy będzie mogło skorzystać 65 osób, które przez kilkanaście tygodni będą brały udział w nieodpłatnych zajęciach, prowadzonych przez terapeutów. W ofercie m.in: poradnictwo psychologiczne lub terapeutyczne oraz nauka pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki.

Rekrutacja trwa do 20 września 2019 roku. Szczegółowych informacji udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu (ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, pok. 01, 03 - parter). Odpowiedzi na pytania można uzyskać również pod numerem telefonu 48 381 50 96 oraz na stronie www.pcprradom.finn.pl.

Zapraszamy do nas: