Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /REGION/Powiatowe wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Informacje z regionu

Powiatowe wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych

11 wrzesień 2019 / Tekst

26 tysięcy złotych dla 65 osób - w powiecie radomskim rusza nabór do programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2019”.

Powiatowe wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych
fot. pixabay.com (Beeki)

Program jest adresowany do członków rodzin lub opiekunów osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Pomoc uzyskać mogą mieszkańcy powiatu radomskiego. Program jest realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

- Głównym celem programu jest podniesienie umiejętności i wiedzy w zakresie opieki nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Grupę docelową będzie stanowić 65 osób, członków rodzin lub opiekunów, którzy dzięki zajęciom będą mogli podnieść swoje umiejętności i wiedzę w zakresie opieki nad bliskimi - mówi Grażyna Ciechońska - zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. - Myślę, że jest to dobra propozycja, zwłaszcza dla tych rodzin, które na co dzień opiekują się swoimi bliskimi, wymagającymi stałej opieki - dodaje dyrektor Ciechońska.

W powiecie radomskim program prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach, który zapewni specjalistów i wykwalifikowanych pracowników. Wartość programu to 26 tysięcy złotych, z czego 80 procent, czyli 20,8 tysiąca złotych pochodzi z funduszu ministerstwa, a 20 procent zapewnia Powiat Radomski w kwocie 5,2 tysiąca złotych. Dzięki temu z pomocy będzie mogło skorzystać 65 osób, które przez kilkanaście tygodni będą brały udział w nieodpłatnych zajęciach, prowadzonych przez terapeutów. W ofercie m.in: poradnictwo psychologiczne lub terapeutyczne oraz nauka pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki.

Rekrutacja trwa do 20 września 2019 roku. Szczegółowych informacji udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu (ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, pok. 01, 03 - parter). Odpowiedzi na pytania można uzyskać również pod numerem telefonu 48 381 50 96 oraz na stronie www.pcprradom.finn.pl.

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4