Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /REGION/Kozienice: Nowe mundury dla OSP

Informacje z regionu.

Kozienice: Nowe mundury dla OSP

12 wrzesień 2019 / Tekst

Blisko 60 tysięcy złotych przekazał samorząd województwa mazowieckiego na doposażenie jednostek ochotniczej straży pożarnej z powiatu kozienickiego. Dzięki temu druhowie otrzymali nowe umundurowanie.

Kozienice: Nowe mundury dla OSP
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom

Ponad 58,3 tys. zł popłynęło z urzędu marszałkowskiego do druhów z powiatu kozienickiego. Strażacy ochotnicy z OSP Bąkowiec, Garbatka-Letnisko i Kozienice otrzymali po 5 kompletów umundurowania strażackiego. W jego skład wchodzą: ubranie (kurtka i spodnie), buty specjalne gumowe, hełmy strażackie z latarkami i rękawice. Wartość jednego kompletu to blisko 4 tys. zł. – Od początku istnienia samorządu województwa mazowieckiego wspieramy ochotnicze straże pożarne. Przez dwadzieścia lat ponad sto milionów złotych trafiło bezpośrednio do OSP – mówił Rafał Rajkowski:

Jak powiedział prezes OSP w Kozienicach Tomasz Komorek nowe umundurowanie pozwoli druhom jeszcze lepiej pełnić swoją służbę. – Jest to sprzęt bardzo dobry, który używają już nasi koledzy z Państwowej Straży Pożarnej. Mundury są nowoczesne, podniesie to prestiż jednostki i pomoże w działaniach – mówił prezes:

Oficjalne przekazanie mundurów miało miejsce w czwartek 12 września. W tym dniu wicemarszałek Rafał Rajkowski wraz z radnymi województwa mazowieckiego: Leszkiem Przybytniakiem i Tomaszem Śmietanką odwiedzili Garbatkę-Letnisko i Kozienice.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY