Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /REGION/Dożynki na ziemi kwitnącej wiśni

Informacje z regionu.

Dożynki na ziemi kwitnącej wiśni

12 wrzesień 2019 / Tekst

W niedzielę w Lipsku odbędą się dożynki powiatowe. Gwiazdą imprezy będzie zespół MIG.

Dożynki na ziemi kwitnącej wiśni
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

To już 20. dożynki powiatu lipskiego. Rozpoczną się tradycyjnie. O godz. 13 na stadionie miejskim sprawowana będzie Msza Św. dziękczynna za plony. - Dziękujemy za zboże i wszelkie plony. Dziękujemy za postawę rolników w tak naprawdę trudnych czasach dla rolnictwa - mówi starosta powiatu lipskiego Sławomir Śmieciuch.

Po liturgii przyjdzie czas na obrzędy dożynkowe jak wieńcowanie czy dzielenie się chlebem. Rolnicy zostaną odznaczeni medalami "Zasłużeni w rolnictwie". O godz. 16.30 rozpocznie się część rozrywkowa. Wystąpią lokalni artyści. - Chcemy, żeby zaprezentowała się każda gmina. Będzie orkiestra symfoniczna ze szkoły muzycznej w Siennie. Będzie zespół dziewcząt, które śpiewają także poza naszym terenem. Będą ludowe występy. Ze swojej strony chcemy pokazać występ drużyny akrobatycznej "Złota jedenastka". Będą występy osób niepełnosprawnych, gdzie tak naprawdę talent nie ma granicy. Wiem, że te osoby ujmą słuchaczy za serce - mówi starosta. Nie zabraknie konkursów. Będzie też dużo stoisk. - Ok. 20 stoisk kół gospodyń wiejskich, które będą proponowały różne potrawy. Na miejscu będzie mnóstwo smakołyków - zapowiada Sławomir Śmieciuch. Zaprezentowany zostanie również przemysł rolniczy.

Pierwszą gwiazdą dożynek będzie zespół Hit Boyz. O godz. 20 na scenę wyjdzie MIG. Do późnych godzin nocnych potrwa zabawa z didżejem.

Powiat lipski ma charakter typowo rolniczy. Dominują drobne gospodarstwa. Chlubą jest jednak wiśnia. - To jest wiśniowe zagłębie, region, gdzie najwięcej produkujemy wiśni. Mówimy o odroślówce, która tylko na Powiślu jest sadzona. Ta wiśnia jest mniejsza, ma charakterystyczny goryczkowy posmak - mówi starosta lipski.

Dożynkom powiatu lipskiego patronuje medialnie Radio Plus Radom.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY