Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Oswald, biskup
Dziś jest: 29 lutego 2020

REGION

Miliony dla strażaków

12 września 2019, 15:25 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z regionu radomskiego otrzymały ponad 3 miliony złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Pieniądze będą przeznaczone na nowe wozy i sprzęt do ratowania życia.

Umowy zostały podpisane dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Radomiu. - Cieszymy się, że możemy wesprzeć finansowo jednostki OSP. Są to jednostki, które cieszą się największym zaufaniem wśród Polaków - powiedziała prezes WFOŚiGW w Warszawie Anna Król.

- Służycie społeczeństwu w sposób naprawdę znakomity. Doceniając  wasz trud, wysiłek, dokonania przeznaczamy wyjątkową w tym roku ilość sprzętu, samochodów - zwrócił się do strażaków szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

- Wiem jaka to jest praca i za to jestem wam wdzięczny. Dumni jesteśmy, że podejmujecie tę bezinteresowną służbę na rzecz małych ojczyzn. Serdecznie wam za to dziękuję - powiedział w imieniu samorządowców starosta przysuski Marian Niemirski.

Jednostki strażackie z powiatu radomskiego dostały trzy średnie samochody ratowniczo-gaśnicze i sprzęt. Mł. bryg. Paweł Tuzinek, prezes zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Radomiu.

W sumie podpisano 39 umów z jednostkami z powiatów: białobrzeskiego, zwoleńskiego, kozienickiego, lipskiego, grójeckiego, przysuskiego, radomskiego i szydłowieckiego. Strażacy zaznaczają, że pomoc finansowa jest dla nich bardzo ważna.

Rolę OSP opisał komendant radomskiej straży pożarnej Marek Krassowski:

Strażacy z gminy Stara Błotnica otrzymali wsparcie w wysokości 27 tys. zł. Wójt Marcin Kozdrach:

 

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter