Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /REGION/Miliony dla strażaków

Informacje z regionu.

Miliony dla strażaków

12 wrzesień 2019 / Tekst

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z regionu radomskiego otrzymały ponad 3 miliony złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Pieniądze będą przeznaczone na nowe wozy i sprzęt do ratowania życia.

Umowy zostały podpisane dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Radomiu. - Cieszymy się, że możemy wesprzeć finansowo jednostki OSP. Są to jednostki, które cieszą się największym zaufaniem wśród Polaków - powiedziała prezes WFOŚiGW w Warszawie Anna Król.

- Służycie społeczeństwu w sposób naprawdę znakomity. Doceniając  wasz trud, wysiłek, dokonania przeznaczamy wyjątkową w tym roku ilość sprzętu, samochodów - zwrócił się do strażaków szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

- Wiem jaka to jest praca i za to jestem wam wdzięczny. Dumni jesteśmy, że podejmujecie tę bezinteresowną służbę na rzecz małych ojczyzn. Serdecznie wam za to dziękuję - powiedział w imieniu samorządowców starosta przysuski Marian Niemirski.

Jednostki strażackie z powiatu radomskiego dostały trzy średnie samochody ratowniczo-gaśnicze i sprzęt. Mł. bryg. Paweł Tuzinek, prezes zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Radomiu.

W sumie podpisano 39 umów z jednostkami z powiatów: białobrzeskiego, zwoleńskiego, kozienickiego, lipskiego, grójeckiego, przysuskiego, radomskiego i szydłowieckiego. Strażacy zaznaczają, że pomoc finansowa jest dla nich bardzo ważna.

Rolę OSP opisał komendant radomskiej straży pożarnej Marek Krassowski:

Strażacy z gminy Stara Błotnica otrzymali wsparcie w wysokości 27 tys. zł. Wójt Marcin Kozdrach:

 

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY