Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Bardzo pochmurno

10°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 91%

Wiatr: 12.87 km/h

 • 19 Paź 2018

  Bardzo pochmurno 15°C 7°C

 • 20 Paź 2018

  Bardzo pochmurno 15°C 6°C

Radio Plus Radom /KULTURA/10 lat Grupy Teatralnej Opatrzność

Kultura

10 lat Grupy Teatralnej Opatrzność

12 czerwiec 2018 / Tekst

10 premiera na 10 rocznicę powstania Grupy Teatralnej Opatrzność

10 lat Grupy Teatralnej Opatrzność
Radio Plus Radom

10 niezwykłych aktorów - osób z Zespołem Downa, 5 wolontariuszy i całe grono osób zaangażowanych w powstanie spektakli, do tego przyjaciele i coraz większa liczba miłośników teatru! Grupa Teatralna Opatrzność zaprezentowała z okazji 10 lecia swojego istnienia 10 premierę. Na Dużej Scenie Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu we wtorek, 12 czerwca odbyła się premiera sztuki pt: Król Świata na podstawie scenariusza o. Adama Piekarskiego SDB. Tekst przystosował do możliwości osób niepełnosprawnych i reżyserował Karol Górski. Widownia szczelnie wypełniła się publicznością. Przybyli przyjaciele, uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół, warsztatów terapii zajęciowej, instytucji i stowarzyszeń. Wśród znakomitych gości byli także biskup Pior Turzyński, kanclerz kurii diecezji radomskiej ks. prał. Edward Poniewierski, ks. Roman Adamczyk, proboszcz parafii NSJ na Glinicach w Radomiu, ks. Mirosław Kszczot, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego na Jeżowej Woli w Radomiu. Po spektaklu gratulacje niezwykłym aktorom oraz całemu stowarzyszeniu złożył także wiceprezydent Jerzy Zawodnik, który przekazał w imieniu prezydenta Radomia pamiątkowy grawer. O powstaniu Grupy Teatralnej Opatrzność mówi Anna Klińska - Majcher, prezes Stowarzyszenią Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa Opatrzność

Każda premiera Grupy Opatrzność odbywa się na prawdziwej, profesjonalnej scenie Teatru Powszechnego w Radomiu. Wyjątkowych aktorów przyjął 10 lat temu dyrektor Teatru Zbigniew Rybka

Z okazji jubileuszu Grupa Opatrzność przygotowała premierę sztuki pt: Król Świata. Tekst jest oparty na klasycznym temacie walki Dobra ze Złem. Jest to opowieść o życiu zwykłego człowieka. Jego codzienność to ranne wstawanie, skromne śniadanie, muzyka z ciągle psującego się radia i czas spędzony w małym pokoju. Każdy dzień bohatera wypełnia nadzieja. Człowiek czeka na tajemniczego Króla. Czyści przygotowany dla Niego tron. Ta opowieść może dotyczyć każdego z nas. Spektakl reżyserował Karol Górski. Jak mu się pracowało z takim zespołem?

Po premierze o pracy nad spektaklem opowiadały aktorki: Angelika Stryjska i Elżbieta Siczek

W spektaklu zagrali także wolontariusze. Wśród nich: Ola Szczepańska, Hubert Popis i Inna Kalinowska. Jakie to dla nich doświadczenie?

Kolejne spektakle odbędą się już we wrześniu, także wyjazdowe, które zaplanowano w Siedlcach. Także we wrześniu w Klubie Łaźnia odbędzie się jubileuszowe spotkanie Grupy Teatralnej Opatrzność oraz okolicznościowa wystawa zdjęć prezentująca wszystkie wystawione dotychczas sztuki. 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

10°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 91%

Wiatr: 12.87 km/h

 • 19 Paź 2018

  15°C 7°C

 • 20 Paź 2018

  15°C 6°C

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4