Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /KULTURA/10 lat Grupy Teatralnej Opatrzność

Kultura

10 lat Grupy Teatralnej Opatrzność

12 czerwiec 2018 / Tekst

10 premiera na 10 rocznicę powstania Grupy Teatralnej Opatrzność

10 lat Grupy Teatralnej Opatrzność
Radio Plus Radom

10 niezwykłych aktorów - osób z Zespołem Downa, 5 wolontariuszy i całe grono osób zaangażowanych w powstanie spektakli, do tego przyjaciele i coraz większa liczba miłośników teatru! Grupa Teatralna Opatrzność zaprezentowała z okazji 10 lecia swojego istnienia 10 premierę. Na Dużej Scenie Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu we wtorek, 12 czerwca odbyła się premiera sztuki pt: Król Świata na podstawie scenariusza o. Adama Piekarskiego SDB. Tekst przystosował do możliwości osób niepełnosprawnych i reżyserował Karol Górski. Widownia szczelnie wypełniła się publicznością. Przybyli przyjaciele, uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół, warsztatów terapii zajęciowej, instytucji i stowarzyszeń. Wśród znakomitych gości byli także biskup Pior Turzyński, kanclerz kurii diecezji radomskiej ks. prał. Edward Poniewierski, ks. Roman Adamczyk, proboszcz parafii NSJ na Glinicach w Radomiu, ks. Mirosław Kszczot, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego na Jeżowej Woli w Radomiu. Po spektaklu gratulacje niezwykłym aktorom oraz całemu stowarzyszeniu złożył także wiceprezydent Jerzy Zawodnik, który przekazał w imieniu prezydenta Radomia pamiątkowy grawer. O powstaniu Grupy Teatralnej Opatrzność mówi Anna Klińska - Majcher, prezes Stowarzyszenią Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa Opatrzność

Każda premiera Grupy Opatrzność odbywa się na prawdziwej, profesjonalnej scenie Teatru Powszechnego w Radomiu. Wyjątkowych aktorów przyjął 10 lat temu dyrektor Teatru Zbigniew Rybka

Z okazji jubileuszu Grupa Opatrzność przygotowała premierę sztuki pt: Król Świata. Tekst jest oparty na klasycznym temacie walki Dobra ze Złem. Jest to opowieść o życiu zwykłego człowieka. Jego codzienność to ranne wstawanie, skromne śniadanie, muzyka z ciągle psującego się radia i czas spędzony w małym pokoju. Każdy dzień bohatera wypełnia nadzieja. Człowiek czeka na tajemniczego Króla. Czyści przygotowany dla Niego tron. Ta opowieść może dotyczyć każdego z nas. Spektakl reżyserował Karol Górski. Jak mu się pracowało z takim zespołem?

Po premierze o pracy nad spektaklem opowiadały aktorki: Angelika Stryjska i Elżbieta Siczek

W spektaklu zagrali także wolontariusze. Wśród nich: Ola Szczepańska, Hubert Popis i Inna Kalinowska. Jakie to dla nich doświadczenie?

Kolejne spektakle odbędą się już we wrześniu, także wyjazdowe, które zaplanowano w Siedlcach. Także we wrześniu w Klubie Łaźnia odbędzie się jubileuszowe spotkanie Grupy Teatralnej Opatrzność oraz okolicznościowa wystawa zdjęć prezentująca wszystkie wystawione dotychczas sztuki. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4