Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 17 stycznia - św. Antoni, opat
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /KULTURA/10 lat Grupy Teatralnej Opatrzność

Kultura

10 lat Grupy Teatralnej Opatrzność

12 czerwiec 2018 / Tekst

10 premiera na 10 rocznicę powstania Grupy Teatralnej Opatrzność

10 lat Grupy Teatralnej Opatrzność
Radio Plus Radom

10 niezwykłych aktorów - osób z Zespołem Downa, 5 wolontariuszy i całe grono osób zaangażowanych w powstanie spektakli, do tego przyjaciele i coraz większa liczba miłośników teatru! Grupa Teatralna Opatrzność zaprezentowała z okazji 10 lecia swojego istnienia 10 premierę. Na Dużej Scenie Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu we wtorek, 12 czerwca odbyła się premiera sztuki pt: Król Świata na podstawie scenariusza o. Adama Piekarskiego SDB. Tekst przystosował do możliwości osób niepełnosprawnych i reżyserował Karol Górski. Widownia szczelnie wypełniła się publicznością. Przybyli przyjaciele, uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół, warsztatów terapii zajęciowej, instytucji i stowarzyszeń. Wśród znakomitych gości byli także biskup Pior Turzyński, kanclerz kurii diecezji radomskiej ks. prał. Edward Poniewierski, ks. Roman Adamczyk, proboszcz parafii NSJ na Glinicach w Radomiu, ks. Mirosław Kszczot, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego na Jeżowej Woli w Radomiu. Po spektaklu gratulacje niezwykłym aktorom oraz całemu stowarzyszeniu złożył także wiceprezydent Jerzy Zawodnik, który przekazał w imieniu prezydenta Radomia pamiątkowy grawer. O powstaniu Grupy Teatralnej Opatrzność mówi Anna Klińska - Majcher, prezes Stowarzyszenią Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa Opatrzność

Każda premiera Grupy Opatrzność odbywa się na prawdziwej, profesjonalnej scenie Teatru Powszechnego w Radomiu. Wyjątkowych aktorów przyjął 10 lat temu dyrektor Teatru Zbigniew Rybka

Z okazji jubileuszu Grupa Opatrzność przygotowała premierę sztuki pt: Król Świata. Tekst jest oparty na klasycznym temacie walki Dobra ze Złem. Jest to opowieść o życiu zwykłego człowieka. Jego codzienność to ranne wstawanie, skromne śniadanie, muzyka z ciągle psującego się radia i czas spędzony w małym pokoju. Każdy dzień bohatera wypełnia nadzieja. Człowiek czeka na tajemniczego Króla. Czyści przygotowany dla Niego tron. Ta opowieść może dotyczyć każdego z nas. Spektakl reżyserował Karol Górski. Jak mu się pracowało z takim zespołem?

Po premierze o pracy nad spektaklem opowiadały aktorki: Angelika Stryjska i Elżbieta Siczek

W spektaklu zagrali także wolontariusze. Wśród nich: Ola Szczepańska, Hubert Popis i Inna Kalinowska. Jakie to dla nich doświadczenie?

Kolejne spektakle odbędą się już we wrześniu, także wyjazdowe, które zaplanowano w Siedlcach. Także we wrześniu w Klubie Łaźnia odbędzie się jubileuszowe spotkanie Grupy Teatralnej Opatrzność oraz okolicznościowa wystawa zdjęć prezentująca wszystkie wystawione dotychczas sztuki. 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 38
ONICO Warszawa 14 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 14 26
PGE Skra Bełchatów 14 24
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 21
GKS Katowice 14 18
Chemik Bydgoszcz 14 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 13 14
Cuprum Lubin 14 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4