Na antenie: KOŚCIÓŁ WYDARZENIA KOMENTARZE
Weronika Zaguła
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /KULTURA/10 urodziny chóru Gospel Radom

Kultura

10 urodziny chóru Gospel Radom

29 październik 2016 / Tekst

Na koncie mają 2 płyty, a także gościnne występy na krążkach zespołu Ira i Beaty Kozidrak. Już od 10 lat muzycznie chwalą Boga i zachęcają do radości. Mowa o chórze Gospel Radom, który w piątek, 28 października zagrał jubileuszowy koncert.

10 urodziny chóru Gospel Radom
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Gospel Radom liczy 36 wokalistów. Jego założycielką i dyrygentem jest wokalistka jazzowa Iwona Skwarek. W swoim repertuarze chór posiada standardy czarnej muzyki gospel opatrzone autorskimi tekstami, utwory z nurtu polskiej muzyki chrześcijańskiej oraz polskie i amerykańskie kolędy.

Wydana w 2011 roku płyta „Pan jest” podsumowała pięć lat istnienia zespołu. Trzy lata później - w 2014 roku - Święta Bożego Narodzenia Gospel Radom przywitał  płytą „Kolędowo”.

W kwietniu 2015 chór został zaproszony do udziału w sesji nagraniowej przeboju  „Wybacz” zespołu IRA.

Również jubileuszowy rok 2016 obfitował w wydarzenia. Zespół wziął udział w koncercie „Radomski Czerwiec 76” towarzysząc Krystynie Prońko, a kilka miesięcy później uczestniczył w sesji nagraniowej do najnowszej płyty Beaty Kozidrak „B3” śpiewając w utworze „Obok nas”.

W piątek, 28 października w Resursie Obywatelskiej Gospel Radom świętował dziesięciolecie istnienia. Z okazji jubileuszu muzycy pozwolili słuchaczom zachwycić się swoją pracą - w Sali Widowiskowej radomskiej Resursy zagrali koncert zatytuowany "ZACHWYT" własnie.

Miejsca w sali szybko się zapełniły. Dlaczego radomianie zdecydowali się na piątkowy wieczór z Gospel Radom?

Niewątpliwie zespół rozwija się - od skromnych początków, do dużej grupy. Na obecną chwilę liczy 34 wokalistów w wieku od 14 lat. Jak podkreśla Iwona Skwarek - założycielka i dyrygentka działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej chóru - gospel może mieć wielu odbiorców, jednak cechą charakterystyczną tego stylu jest wychwalanie Pana:

Jedną z wokalistek chóru Gospel Radom jest Grażyna Gałęzia, która z grupą związana jest od 9 lat. Jak mówi, bycie członkiem zespołu to nie tylko występy. To także próby i spotkania, na które wokaliści wręcz "przylatują":

Tak to wygląda w teorii. Efekty wspomnianych cotygodniowych prób usłyszeć można było podczas jubileuszowego koncertu:

Jubileuszowy koncert "ZACHWYT" patronatem honorowym objął Radosław Witkowski - Prezydent Radomia. Patronat medialny nad imprezą sprawowało Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4