Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

KULTURA

Grandioso podbija świat

środa, 08 lipca 2015 21:47 / Autor:
Orkiestra Grandioso Radom z sukcesami wraca z Mistrzostw Świata Orkiestr w Kopenhadze, które zakończyły się w niedzielę.

Radomska orkiestra zaprezentowała się w czterech konkurencjach. Piąte miejsce uzyskała za Paradę Uliczną, siódme za Koncert, a ósme za Przemarsz Paradny na stadionie. Nieco gorzej poszło w kategorii Show. Grandioso zajęła tu dziewiętnaste miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tamburmajorka Joanna Cieciora. Orkiestra Grandioso wystąpiła w składzie 77 osób i była jednym z 60 zespołów z całego świata. Oprócz radomskiej orkiestry w rywalizacji wzięły udział także ekipy z Gryfic i Goleniowa.

- Bardzo cieszymy się z naszego wyniku, a w szczególności z tego, iż nasza punktacja we wszystkich konkurencjach przekroczyła 80 pkt na 100 możliwych. Po cichu liczyliśmy właśnie na miejsca 5-8 i tak też się stało, niestety tylko w konkurencji Show się nie udało wejść do finału - grupy najlepszych 12 zespołów. Biorąc pod uwagę iż ok 25 osób z naszego zespołu było pierwszy raz na takim wyjeździe rezultaty są fantastyczne i dobrze prognozujące na przyszłość. Na szczególną pochwałę i uwagę zasługuje występ naszej tamburmajorki - Joanny Cieciory - powiedział Dariusz Krajewski,  dyrygent orkiestry Grandioso.

Mistrzostwa  Świata Orkiestr organizuje Światowy Związek Orkiestr Marszowych. Następne mistrzostwa odbędą się w Kuala Lumpur w Malezji. - To kusząca propozycja ale nie wiem czy do udźwignięcia finansowo.W tym roku musimy jeszcze dokonać zakupu instrumentów z programu Ministerstwa Kultury, na co w dalszym ciągu zbieramy pieniądze. Potrzebujemy zebrać 50 tys. zł aby otrzymać 160 tys., w tym celu poszukujemy sponsorów/darczyńców - mówi Dariusz Krajewski.

Gdzie usłyszymy Grandioso w najbliższym czasie?

12-22 lipca - warsztaty i koncert z najmłodszą grupą w Rowach

29 lipca - 7 sierpnia - festiwal Lawendy we Francji

30 sierpnia - festiwal orkiestr w Mińsku Mazowieckim

6 września - Festiwalu Muzyczny w Bliżynie

13 września - gość Małopolskiego Konkursu Orkiestr w Zielonkach

24-26 października - koncerty w Radomiu z udziałem solisty z Holandii