Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

KULTURA

IRA zagrała koncert dla chorej Oli z Radomia

wtorek, 01 grudnia 2015 12:46 / Autor:
16-letnia Ola z Radomia otrzymała wyjątkowy prezent od zespołu IRA. Muzycy wykonali specjalnie dla niej jej ulubioną piosenkę "Wybacz".

Aleksandra Gadajska ma wiele wad wrodzonych. Najbardziej doświadcza ją artrogrypoza kończyn górnych. Choroba powoduje przykurcze ścięgien, zanik mięśni i sztywność stawów. Ola nie może posługiwać się rękami. Marzeniem Oli są sprawne ręce. Szansą może być operacja przeszczepu mięśni. Jeden z jej etapów dziewczynka ma przejść już w grudniu we francuskiej klinice. Po niej będzie potrzebować rehabilitacji, żmudnej i bardzo kosztownej. Mimo wszystko Aleksandra realizuje swoje pasję: siatkówkę i taniec. - Niesamowite, że mogłam poznać panów z IRA. To od lat ulubiony zespół mojego taty, zaraził mnie sympatią do nich – powiedziała po specjalnym występie Aleksandra. Nastolatka otrzymała też płytę z autografem. - Jeśli tylko możemy pomóc, pomagamy – zapewniają muzycy z IRA.

To nie koniec dobrych wiadomości dla Oli. Już 7 grudnia także dla niej zaśpiewają gwiazdy w koncercie charytatywnym "Serce dla Dzieci" w TVP1. Koncert rozpocznie się o godz. 20.25. Poza IRĄ wystąpią: Golec uOrkiestra, Monika Kuszyńska, Andrzej Piaseczny, Magda Steczkowska, Małgorzata Walewska, Natalia Szroeder i Liber, Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski oraz Sound’n’Grace. Już teraz można wysyłać charytatywne SMS-y o treści SERCE pod numer 73643 (koszt to 3 zł netto, 3,69 zł brutto).