Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

KULTURA

Święto Jazzu już w sierpniu

środa, 19 lipca 2017 14:11 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Café Jazz Festival zbliża się wielkimi krokami. Od 18 do 20 sierpnia nad zalewem na Borkach, ale i w centrum miasta, czeka radomian święto jazzu tradycyjnego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

To druga już edycja festiwalu. W ubiegłym roku impreza organizowana była w Wielogórze w gminie Jedlińsk. Organizatorem tegorocznej imprezy jest Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr" w Radomiu.

Festiwal, podobnie jak w zeszłym roku, będzie połączony z wystawą profesjonalnych oraz domowych ekspresów do kawy, kawy oraz akcesoriów do nich. Nazwa Festiwalu w końcu zobowiązuje, dlatego jazzowi towarzyszyć będą kawowe aromaty, a pobudzający napój z pewnością przyda się podczas wieczornych i nocnych jam sessions. W miasteczku festiwalowym na Borkach wystawiać się będą firmy z branży kawiarskiej, nie zabraknie bezpłatnych degustacji i pokazów alternatywnego parzenia tego aromatycznego napoju.

To będzie też nie lada gratka dla miłośników kamperowania. Podczas festiwalu zaplanowano Międzynarodowy Zlot Kamperów. Podczas Café Jazz Festival na Borkach odbędzie się również Międzynarodowy Zlot Kamperów. Organizatorzy spodziewają się ok. 130 ekip m.in. z Niemiec, Szwecji, Białorusi, Czech. Będzie je można podziwiać w miasteczku festiwalowym, które stanie nad zalewem na Borkach. Miłośnicy kamperów (tych nowoczesnych jak i oldschool’owych) chętnie odpowiedzą na pytania i oprowadzą po swoich „domach na kółkach”. Zostaną też wydzielone specjalne miejsca dla caravaningowców i motocyklistów, którzy przyjadą na Café Jazz Festival pod namiot. Dla naszych mobilnych gości przygotowaliśmy m.in. wycieczki po Radomiu i okolicach, wspólne biesiady i wieczorki integracyjne. Wszystkie niezbędne informacje, akredytacje i zapisy na stronie camperteam.pl

Podczas festiwalu znana z jakości i precyzji wykonania swoich instrumentów firma Feurich udostępniła na czas Café Jazz Festival doskonałe, nowe pianino i fortepian.

Więcej o Café Jazz Festival na stronie cafejazz.eu 

PROGRAM FESTIWALU:

PIĄTEK, 18 SIERPNIA 2017 ROKU

- godz. 16:00 parada nowoorleańska na deptaku z udziałem uczestników Festiwalu i publiczności [paradę poprowadzi zespół Leliwa Jazz Band], Scena festiwalowa nad zalewem na Borkach

- godz. 17.30 - Konkurs festiwalowy o nagrodę "Radomski Jazz[on]"[solo piano, ragtime, boogie woogie]Uczestnicy zakwalifikowani do finału: Michał Czępiński, Mateusz Wawrzak, Eryk Likowski

(Nagroda główna w konkursie o“RADOMSKI JAZZ [ON]” to 3 tys. zł oraz ekspres do kawy marki“Nivona”wartości ok. 4 tys. zł. Jury może przyznać wyróżnienie w postaci nagrody pieniężnej w wysokości 1 tys. zł.)

 - godz. 18.15 parada nowoorleańska nad Zalewem Borki

godz. 19 - koncert "Na dobry początek"* Oficjalne otwarcie Festiwalu* Five O’Clock Orchestra* Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet  & gość specjalny Marek Rudnicki* Stanley Breckeridge [ USA ] & Jazz Band Ball Orchestraok.

godz. 23.30 Ogłoszenie wyników Konkursu* Jam session- z udziałem wszystkich uczestników Festiwalu i publiczności [zespół prowadzący Leliwa Jazz Band].  

SOBOTA, 19 SIERPNIA 2017 ROKU

muszla koncertowa w parku Kościuszki godz. 16 - Joanna Morea and Her Swinging Boys - koncert 

scena festiwalowa nad zalewem na Borkachgodz. 19 - "Rozśpiewany koncert galowy" * Laureat Konkursu o nagrodę “Radomski [Jazz[on]"* Dorota Curyłło Quartet* Old Timers* The Harpiano Show [Anglia, Polska]* Diane Davidson [USA] & Dixie Company 

ok. godz. 00.00 Bal Jazzowy – z udziałem uczestników Festiwalu i publiczności [zespół  prowadzący: Old Timers] 

NIEDZIELA, 20 SIERPNIA 2017 ROKU

scena festiwalowa nad zalewem na Borkachgodz. 16 - Konkursowicze dla Radomia - koncert* Blues Power* Gospel Radom            

* Big Band „Mundana”

Zamknięcie Festiwalu.

Zapraszamy do nas: