Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Charytatywnie z Ryszardem Rynkowskim

wtorek, 30 stycznia 2018 08:08 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

W sobotę w Suchedniowie zaśpiewa Ryszard Rynkowski, Anna Hamela i zespół Old Marinners. Dochód z koncertu wspomoże rodzinę, której dom został zniszczony podczas sierpniowych nawałnic na Pomorzu.

 

Koncert charytatywny jest inicjatywą Rycerzy Kolumba i Caritas Diecezji Radomskiej. Podobne akcje (zbiórki makulatury, wydarzenia kulturalne, kwesty) odbywają się od kilku miesięcy w całej Polsce. Suchedniowski koncert będzie pomocą dla Państwa Warnke z Główczewic na Pomorzu. Dom, w którym mieszkał Pan Antoni z ciężko chorą żoną i synem, musiał zostać rozebrany. - Bezpośrednio po przejściu nawałnicy pan Antoni spieszył z pomocą i wraz z innymi mieszkańcami odbudowywał inne zniszczone gospodarstwa. Ofiarna pomoc, jaką niósł innym, nie zważając na swoje potrzeby, sprawia, że patrzymy na niego jako na bohatera, który teraz sam potrzebuje pomocy - mówi Dariusz Wolniak, główny koordynator koncertu z ramienia Rycerzy Kolumba.

Koncert rozpocznie się o godz. 16 w hali sportowej w Suchedniowie (ul. Sportowa 5). Podczas koncertu zostanie przeprowadzona aukcja przedmiotów. Warto nadmienić, że już przy organizacji wydarzenia udało się pozyskać darczyńców. - Kielecka firma budowlana Krismar zaoferowała pokrycie dachu, Rycerze Kolumba z Chmielnika zobowiązali się do zakupu sprzętu AGD i wyposażenia nowo wybudowanego domu w meble, Firma Kleen-Tex przekazała 190 mat podłogowych - informuje Dariusz Wolniak.

Patronat nad wydarzeniem objęli m.in. biskup radomski Henryk Tomasik, biskup kielecki Jan Piotrowski, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, starosta skarżyski Jerzy Żmijewski, burmistrz Suchedniowa Cezary Błach.

Zapraszamy do nas: