Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

KULTURA

Wydarzenia w Amfiteatrze

środa, 23 maj 2018 09:12 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

Funkowe jam session, sąsiedzki obiad w ogrodzie i teatr

Koniec maja będzie w MOK "Amfiteatr" wyjątkowo intensywny. Funkowe jam session, sąsiedzki obiad w ogrodzie i bajkowy "Kot w butach".

Jam session + Lay D Funk. W piątek, 25 maja, ostatni w tym półroczu "Jam session w Amfiteatrze".  Tym razem gospodarzem wieczoru będzie zespół Lay D Funk, a po koncercie pojamujemy głównie w funkowych klimatach. Lay D Funk to instrumentalny zespół, który otaczającą nas rzeczywistość stara się opisać dźwiękami. Muzycznie oscyluje w klimatach takich jak jazz, funky, soul, blues. Zespół powstał na początku 2013 r. w Radomiu, ma na swoim koncie udział w wielu koncertach, przeglądach i ogólnopolskich festiwalach muzycznych (m.in. Jazz Festiwal New Cooperation w Zamościu, XII Radomski Festiwal Jazzowy, Festiwal Ryśka Riedla w Chorzowie, VII Festiwal im. Pawła Bergera w Kaliszu, na którym klawiszowiec grupy, Jarek Zarychta, zdobył nagrodę dla najlepszego instrumentalisty). W skład zespołu wchodzą muzycy: Tomasz Strzelczyk (saksofony, EWI), Jarek Zarychta (instrumenty klawiszowe), Michał Wróbel (bas), Mateusz Skórkiewicz (perkusja). Po koncercie – improwizacje, nie tylko w stylu funk. Zapraszamy muzyków z instrumentami, do Waszej dyspozycji będą: perkusja, wzmacniacz gitarowy oraz basowy. O oprawę smakową zadba nowy operator „Kawiarni Artystycznej” – Otwarta Wine Café. Wstęp wolny. Początek o godz. 20 w "Kawiarni Artystycznej" przy ul. Parkowej 1, impreza potrwa do północy.

 Obiad Sąsiedzki w ogrodzie. W sobotęMOK Amfiteatr  zaprasza do udziału w Obiedzie Sąsiedzkim organizowanym w ramach obchodów Europejskiego Dnia Sąsiada. Podczas imprezy wręczone będą nagrody w konkursie na familijną pracę plastyczną pod nazwą „Ogród jak malowany”. Spotkanie będzie także okazją do dyskusji na temat właśnie tworzonego ogrodu sąsiedzkiego i oddania głosów na najbardziej interesujący projekt. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba zespół Lily-Water, który zabierze wszystkich w sentymentalną podróż w przeszłość, serwując gościom dźwięki znanych i lubianych retro-hitów, do których będzie można potańczyć. Ponadto, na naszych gości czekają smakołyki z grilla oraz warsztat pszczelarski. Specjalnie dla najmłodszych przygotujemy „owadowe animacje”, pozostając w klimacie ogrodu i wiosny. Wstęp wolny. Początek sąsiedzkiego obiadu na tarasie przy Scenie Obozisko (ul. Śniadeckich 2) o godz. 16.

Wkręć się w teatr – „Kot w butach”. Teatr Barnaby zaprasza w niedzielę do Kuźni Artystycznej na kolorową, wesołą, rozśpiewaną historię „Kot w butach” opowiedzianą przy pomocy pacynek i marionetek! Prawdziwe lalki wykonane z lipowego drewna, kostiumy, dekoracje, wartki wierszowany scenariusz oraz wesołe piosenki sprawią, że każdy znajdzie w tym przedstawieniu powód do uśmiechu. Przypomnimy wszystkim znaną baśń H. Perraulta o przebiegłym i mądrym kocie w butach, który wykorzystując swój spryt i wrodzoną mądrość sprawia, że każdy wyjdzie z opresji obronną ręką. Scenariusz i reżyseria: Marcin Marzec. Muzyka: Michał Łacny. Lalki: Jan Tomasz Pieczątkowski. Bilety po 10 zł pojedyncze i po 30 zł rodzinne (3 dzieci+2 dorosłych) na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej (ul. Daszyńskiego 5). Spektakle o godz. 10 i 12, kupując bilet, wybieramy godzinę przedstawienia. (za: MOK Amfiteatr)

 

Zapraszamy do nas: