Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

KULTURA

Wkrótce wielkie książkobranie!

czwartek, 07 czerwca 2018 13:15 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

15 czerwca odbędzie się Dzień Wolnych Książek

Już można odliczać dni do jednej z najbardziej ulubionych imprez organizowanych przez radomską bibliotekę. Mowa oczywiście o czerwcowym KSIĄŻKOBRANIU, czyli Święcie Wolnych Książek (bookcrossingu), który w tym roku będzie przebiegać pod hasłem W obłokach książek, w obłokach marzeń - mówi Marta Trojanowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 15 czerwca w godzinach 12.00-17.00. Na dziedzińcu biblioteki wszyscy zainteresowani będą mogli wyłożyć książki, które chcą podarować, zamienić lub pokazać innym - zapowiada Marta Trojanowska. Będzie także możliwość "uwolnienia" książek zaproponowanych przez bibliotekę. Zresztą nie tylko książek - to także możliwość wymiany audiobooków oraz... płyt winylowych! Na uczestników czeka także miła niespodzianka - odbicie w "uwalnianych" książkach dwóch pieczęci przygotowanych przez bibliotekę specjalnie na tę okoliczność.

Zwieńczeniem imprezy będzie spotkanie autorskie z Izabelą Krasińską i promocja najnowszej książki W obłokach marzeń, które rozpocznie się o 17.00 w gmachu Biblioteki Głównej. 

Podczas imprezy w godzinach 15.00-17.00 na terenie ogrodu biblioteki stanie urna mobilna do głosowania na projekty zgłoszone w Budżecie Obywatelskim 2018. Zachęcamy do oddania głosów na projekty związane z biblioteką miejską. Prosimy zabrać ze sobą dowody tożsamości - mówi Marta Trojanowska z biblioteki

Zapraszamy do nas: