Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

KULTURA

Może do biblioteki?

piątek, 15 czerwca 2018 09:25 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Najbliższy tydzień będzie obfitował w wiele różnorodnych spotkań w bibliotecznych murach

Każdy czytelnik - bez względu na wiek i zainteresowania czytelnicze, znajdzie coś dla siebie! Tydzień rozpoczynamy od dalekich podróży... W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 17.00, w filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9) odbędzie się spotkanie z Andrzejem Myrtą – podróżnikiem, alpinistą i ultramaratończykiem. Jego pasją są góry i wszystko co tam najdziksze, niedostępne, zakazane. Tym razem będziemy odkrywać piękno gór Kaukazu na pograniczu Rosji i Gruzji...

We wtorek coś dla najmłodszych... 19 czerwca o godz. 10.00 Skarpetkowe szaleństwo – impreza czytelniczą adresowana dla najmłodszych w ramach cyklu spotkań Biblioteczne Bajanie, oparta na książce Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Prowadzenie: Marta Trojanowska. Organizatorzy proszą uczestników spotkania o przyniesienie jednej niepotrzebnej skarpetki. Prawej lub lewej. Spotkanie odbędzie się w Filii nr 1, ul. Osiedlowa 9.

W środę otwarcie wystawy... 20 czerwca o godz. 17.00 w bibliotece pojawią się mali artyści - uczestnicy  wszystkich sekcji plastycznych dziecięcych działających w „Kuźni Artystycznej”. W galerii M10 (Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12) zostanie otwarta wystawa pt: Oczami dziecka, na której zostaną zaprezentowane prace dzieci z sekcji: mały plastyk, kreatomania, bizu-mania, eko-kreacje, mały architekt, mały dekorator, pracownia tkaniny.

W czwartek dyskusja... 21 czerwca o godz. 17.00 w filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13) kolejna odsłona Dyskusyjnego Klub Książki.

Piątek upłynie pod znakiem teatru... 22 czerwca o godz. 17.00 w filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9) będzie można obejrzeć spektakl teatralny Hamlet  w wykonaniu aktorów sceny senioralnej teatru "Proscenium" - działającego przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej. Będzie to spektakl komediowy według tekstów Jeremiego Przybory, reżyserowany przez Izabellę Mosańską.

 

- - -

Zapraszamy do nas: