Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

KULTURA

Wakacyjnie w bibliotece

czwartek, 28 czerwca 2018 09:54 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/mbpradom
Weronika Chochoł

Wystawy, warsztaty i "Akcja lato". Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza do wspólnego spędzania wakacji.

Wiele wystaw:

Od 2 lipca aż do końca sierpnia w filii nr 16 przy ul. Baryckiej 2 oglądać będzie można wystawę "Zapatrzajki bis" Wojciecha Krupy.

Do 31 sierpnia dostępna jest w Galerii M10 Biblioteki Głównej wystawa prac uczestników wszystkich sekcji plastycznych dziecięcych działających w „Kuźni Artystycznej”. Na ekspozycji "Oczami dziecka" prezentowane są prace dzieci z sekcji: mały plastyk, kreatomania, bizu-mania, eko-kreacje, mały architekt, mały dekorator, pracownia tkaniny.

Biblioteka szykuje również wakacyjne wernisaże.

We wtorek, 3 lipca o godz. 18.00 w Małej Galerii RTF Biblioteki Głównej odbędzie się otwarcie zbiorowej wystawy fotografii członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego - Tajemnice Radomia. Będzie ona poświęcona zostanie Radomiowi. - Ponieważ w tym okresie wracają do miasta radomianie na co dzień przebywający poza nim, warto pozostawić na wakacje wystawę przedstawiającą uroki Radomia. Czy fotografujący nasze miasto potrafią powiedzieć prawdę o nim, czy wzbudzą zainteresowanie? - zastanawiają się organizatorzy.

Natomiast w środę, 4 lipca o godz. 18.00 również w Bibliotece Głównej otwarta zostanie zbiorowa wystawa malarstwa osób dorosłych - Pasje i marzenia 11

„Rozmowy pędzlem malowane” to sekcja rysunku i malarstwa prowadzona pod kierunkiem Elżbiety Raczkowskiej, działająca w „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki "Amfiteatr". Ekspozycja prezentowana w radomskiej bibliotece zwyczajowo jest podsumowaniem rocznej działalności artystycznej uczestników zajęć. W tym roku swoje różnorodne tematycznie i interesujące pod względem artystycznym prace zaprezentuje 27 plastyków nieprofesjonalnych – uczestników spotkań przy sztaludze.

Akcja Lato

Jak w każde wakacje, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza młodych czytelników do spędzenia wakacji z biblioteką. W tym roku spotkania będą się odbywały przez całe wakacje w wybrane dni tygodnia. Akcja organizowana jest w filiach: 1, 2, 6 i 16. W Filii nr 1 zajęcia prowadzone będą w środy i piątki między 14.00 a 16.00. Filia nr 2 zaprasza w każdy wtorek między 10.00 a 12.00 oraz w każdą środę między 10.00 a 16.00. W Filii nr 6 spotkania będą odbywały się we wtorki i czwartki między 12.00 a 14.00, natomiast Filia nr 16 zaprasza we wtorki i środy między 11.00 a 13.00. Będą zajęcia plastyczne, literackie, a także gry planszowe i spotkania z ciekawymi ludźmi. Uczestników nie obowiązują zapisy - wystarczy przyjść i wziąć udział w zajęciach. Myślę, że warto uczestniczyć we wszystkich tych zajęciach, bo Akcja Lato kończy się rozdaniem nagród i dyplomów. - zachęca Marta Trojanowska.

Warsztaty literacko-plastyczne

Już w piątek, 29 czerwca o godz. 15.00 przed radomskimi fontannami odbędą się warsztaty literacko-plastyczne "Witajcie w naszej bajce - czytanie do poduszki". W programie spotkanie z Panem Kleksem, zbieranie piegów, guzikowa gra i wspólne tworzenie sennika. Warsztaty organizowane są we współpracy z Kuźnią Artystyczną w ramach Dni Radomia 2018.

Wakacyjne godziny pracy

W wakacje zmienią się również godziny pracy niektórych bibliotek. Biblioteka Główna oraz filie nr: 1, 2, i 6 czynne będą od poniedziałku do piątku od 9.00-17.00. Pozostałe filie otwarte będą w stałych godzinach pracy.

Zapraszamy do nas: