Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: 25 stycznia 2020

KULTURA

Arrivederci, Fosa!

16 sierpnia 2018, 12:10 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MOK Amfiteatr
Monika Nowakowska

Aromatyczna kawa w wielu odsłonach, nowe znajomości, uwodzicielskie zapachy, pyszna pizza, dużo śmiechu, muzyki i tańca. Ostatni weekend „Fosy pełnej kultury” upłynie pod znakiem spontaniczności, serdeczności i humoru.

Weekend włoski w Amfiteatrze stanie się pretekstem, by poszukać odpowiedzi na pytanie “Jak cieszyć się życiem?”. W programie warsztaty baristyczne oraz miksologiczne - o tym, jak odkryć dobrą kawę oraz jak przygotować orzeźwiające napoje dodające wigoru. Będzie okazja, by pobawić się gestami i podstawowymi zwrotami w języku włoskim. Odbędą się też perfumiarskie. Na scenie wystąpi grupa teatralno-komediowa Ad Hoc specjalizująca się w improwizacji, która najpierw zaprosi na warsztaty, a potem sama da popis kabaretowy rodem z „commedia dell’arte”. Podczas sobotniego finału będzie można też posłuchać koncertu na dwoje skrzypiec i wiolonczelę. Trio zagra na plażowej scenie takie włoskie przeboje jak np. „Volare” czy „Felicita”, ale też tematy muzyczne skomponowane przez Ennio Morricone. Nie zabraknie Rossiniego i Verdiego.

W niedzielę organizatorzy zapraszają na familijne warsztaty z pizzą w roli głównej. W zabawny sposób postarają się porównać włoskie zwyczaje do polskich. Pojawią się też Heweliusze Nauki, którzy zaproszą na warsztaty naukowe.

PROGRAM:

SOBOTA

godz. 16 – Saluto! Gesty po włoskugodz. 16.15 – Nie tylko mała czarna [warsztaty baristyczne z Otwartą]godz. 17.00 – ANATOMIA PERFUM [warsztaty z Piotrem Czarneckim – zapisy!]godz. 17.30 – Impro tu i teraz! [warsztaty z grupą Ad Hoc]godz. 18.00 – In vino veritas [warsztaty sommelierskie z Garnizonem wina]godz. 20.30 – Commedia di polacchi [występ grupy Ad Hoc]godz. 21.30 – LASCIATE MI CANTARE – KLASYCZNIE I PRZEWROTNIE [KONCERT]

NIEDZIELA

godz. 16.00 – Lemoniada, per favore! [słodkie warsztaty w upalny dzień]godz. 16.00 – Wąsy Mona Lisy [warsztaty plastyczne z Edytą Jaworską]godz. 17.00 – PIZZA W GÓRĘ! [warsztaty kulinarne]godz. 17.30 – NIE TYLKO LUSTRA WENECKIE [warsztaty naukowe z Heweliuszami Nauki]godz. 19.00 – Arrivederci, Fosa! [niespodzianki]

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Zapraszamy do nas: