Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

KULTURA

Wydarzenia w bibliotece

piątek, 12 października 2018 09:19 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Wystawy, spotkania, recytacje, a nawet coś dla miłośników gier planszowych. Biblioteka zaprasza!

W następnym tygodniu miłośników książek i bibliotek czeka wiele interesujących imprez. Ruszamy już w poniedziałek! - zapowiada Marta Trojanowska z radomskiej biblioteki

15 października o godz. 12.30 w Bibliotece Głównej otworzymy uroczyście wystawę Jerzy i przyjaciele prezentującą twórczość Jerzego Ratyńskiego, stypendysty fundacji Polish Orphans Charity, i osób niepełnosprawnych uczestniczących w  Warsztatach Terapii Zajęciowej.

16 października o godz. 10.30 filia nr 2 (ul. Zientarskiego 1A) zaprasza na Urodziny Książkowego Misia – zajęcia literacko-plastyczne, które poprowadzi Aleksandra Michalska.

17 października o godz. 17.00 w filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9) odbędzie się Spacer po Radomiu – w programie imprezy film Andrzeja Mędrzyckiego „Szkice radomskie” oraz recytacja wierszy o Radomiu w wykonaniu aktorów sceny senioralnej teatru "Proscenium" działającego przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej pod kierunkiem Izabelli Mosańskiej.

18 października, godz. 10.00  (filia nr 16, ul. Barycka 2) zapraszamy na spotkanie realizowane w ramach cyklu Pokój Pełen Opowieści. Spotkanie Żołnierze jej królewskiej mości - czytania umiejętności w oparciu o książkę Mój Pierwszy alfabet Elżbiety Wasiuczyńskiej poprowadzi Dorota Kowalik-Nienartowicz.

17 października startujemy z nowym cyklem spotkań. O godz. 11.00 w Bibliotece Głównej odbędzie się pierwsza odsłona Dziwnych historii książki. Opowieść w odcinkach. Spotkanie pierwsze zatytułowane będzie: Nietypowe zastosowanie książki (książka jako materiał działań artystycznych).

Spotkania adresowane się do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych. Prelekcje będą skupione wokół nietypowych zagadnień z historii książki i literatury, a także na interesujących aspektów funkcjonowania książki w szeroko pojętej kulturze. Spotkania będą się odbywały w każdą trzecią środę miesiąca. Ich celem jest zainteresowanie młodych ludzi książką i jej nietypowymi formami poprzez prezentację zagadnień wykraczających poza szkolne schematy, a także nawiązanie współpracy ze szkołami (także w ramach realizowanego przez szkoły Narodowego Programu Upowszechniania Czytelnictwa). W przypadku grup zorganizowanych prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie uczestnictwa. Prowadzenie: Marta Trojanowska.

19 października, godz. 17.00 wszyscy miłośnicy planszówek będą mile widziani na Klubie Gier Planszowych w filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13).

 

Zapraszamy do nas: