Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

KULTURA

Jam session i nowy cykl teatralny

poniedziałek, 22 października 2018 10:15 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

Piątek i sobota upłyną pod znakiem spotkania z muzyką i teatrem

Amfiteatr zaprasza w piątek, 26 października na pierwsze w tym sezonie jam session, a w sobotę na inaugurację nowego teatralnego cyklu "Ars scaenica"

Jam session w Amfiteatrze: Yate’

Gospodarzem wieczoru w piątek, 26 października, będzie zespół Yate’. To formacja założona w styczniu 2017 r. jako trio instrumentalno-improwizacyjne, czerpiące inspiracje z różnych odmian jazzu, bluesa i rocka. Obecnie zespół tworzą: Natalia Imbor (wokal), Paweł Wójcik (gitara elektryczna), Bogusław Stępień (perkusja) i Albert Zapalski (gitara basowa). Jednym z głównych celów młodych muzyków, wchodzących w skład zespołu, jest tworzenie nowych połączeń stylistycznych oraz odważne zagłębianie się w progresywne gatunki muzyczne. W marcu 2017 r. zespół Yate' zdobył główną nagrodę na festiwalu „Muzyczne Kaziki”, a w lipcu tego roku brał udział w Suwałki Blues Festival. Po koncercie – improwizacje i scena dla gości. Zapraszamy muzyków z instrumentami, do Waszej dyspozycji będą: perkusja, wzmacniacz gitarowy oraz basowy. Obsługę baru zapewni Otwarta – Wine Cafe.

Początek o godz. 20 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1. Impreza potrwa do północy. Wstęp wolny.

Pod 13 - Ars scaenica - Knienie

Amfiteatr zaprasza w sobotę, 27 października, na nowy cykl teatralny Ars scaenica. W kameralnej przestrzeni „Pod 13” swoje spektakle pokażą najlepsze teatry amatorskie z Polski. Na inaugurację cyklu zaprezentuje się Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. z wielokrotnie nagradzanym "Knieniem". Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. została powołana do życia w kwietniu 2011 roku przez Piotra Kumora w trakcie trwania Tyskich Spotkań Teatralnych. Skład grupy to zgrany zespół zainteresowany tworzeniem, w każdym tego słowa znaczeniu. Praca twórcza teatru obejmuje działania takie jak:- performance,  spektakle teatralne, udział w przeglądach i festiwalach, monodramy, akcje artystyczne, happeningi.

O spektaklu: "Knienie" to historia chemicznego związku przedstawiona jeden do jednego. Dramat mieszkający między słowami, które nie wyrażają tego, co bohaterowie czują i myślą. Pełnia tej historii rozgrywa się poza tym, co widać i słychać. W warstwie literackiej, dramat napisany przez Marcina Stachonia, to proste słowa, proste i ostre jak noże, którymi codziennie kroi się chleb. Spektakl został zrealizowany przy wsparciu lokalowym Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Scenariusz i reżyseria: Marcin Stachoń, Alina- Alina Bachara, Piotr- Piotr Kumor, Dziecko- Krzysztof Kulbicki. Redaktor- Marcin Stachoń/Dawid Kozak. Obsługa techniczna- Grzegorz Porcz. Początek spektaklu o godz.18 "Pod 13" przy ul. Parkowej 1. Bilety po 10 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona.

(za: MOK Amfiteatr)

Zapraszamy do nas: