Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

KULTURA

Festiwal Lalki i Słowa

środa, 07 maj 2014 20:29 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Dom Kultury Idalin organizuje Festiwal Lalki i Słowa.

Radom szczepienia

10 czerwca Dom Kultury Idalin organizuje Festiwal Lalki i Słowa. W festiwalu mogą uczestniczyć dzieci jak i młodzież w kategorii: Teatru Jednego Aktora- osoby indywidualne- recytatorzy. Mogą oni zaprezentować monolog, wiersz, prozę lub kompilację różnych tekstów składających się w łączną wypowiedź sceniczną. Występ może być wzbogacony muzyką, gestem, ruchem scenicznym i wykorzystywać różne techniki animacyjne. Dowolność interpretacyjną zostawia się twórcom. Organizatorzy zapraszają też zespoły teatralne od 2 do 8 osób.

Tematyka występów i inspiracji literackich jest dowolna. Można prezentować utwory polskie i obce w tłumaczeniu na język polski, zarówno pisane wierszem jak i prozą. Mogą to być sceny z bajek, legendy, inscenizacje wierszy, prozy, fragmenty z utworów dramatycznych. Dopuszcza się teksty pisane samodzielnie przez dzieci i młodzież oraz instruktorów i nauczycieli.

Głównym celem Festiwalu Lalki i Słowa jest zachęcenie zespołów teatralnych i indywidualnych wykonawców do pracy z lalką

Podczas Festiwalu Lalki i Słowa odbędą się warsztaty aktorskie i lalkarskie dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli-instruktorów. Termin zgłoszeń upływa 30 maja.

Karty zgłoszenia dostępne także na stronie dkidalin.radom.pl Więcej informacji w Domu Kultury Idalin, ulica Bluszczowa 4/8 Radom, tel./fax 0-48 365 27 17.